آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

معرفی کتاب «تبلیغات: کانسپت و کپی» از جرج فلتون

همانطور که از نام کتاب «تبلیغات: کانسپت و کپی» بر می‌آید، با کتابی مواجه هستیم که مستقیما و بدون هیچ حاشیه و گزافه گویی درباره چگونگی رسیدن به یک ایده تبلیغاتی و اجرای آن صحبت می‌کند. جرج فلتون بر همین اساس نیز مطالب کتاب خود را در سه بخش اصلی طبقه بندی کرده است. در بخش نخست درباره راهبرد تبلیغات صحبت می‌کند؛ این بخش به خوانندگان کمک می‌کند تا با شناخت بیشتر محصول، فهم رفتار مصرف کننده و تحلیل بازار هدف، کار خود را آغاز نموده و سپس راهبرد مناسب برای آن را تعیین نمایند. خروجی بخش اول باعث تکمیل دستورکار خلاقه (بریف خلاق) خواهد شد که در پایان بخش به آن اشاره کرده است.
بخش دوم به اجرا و نحوه بیان پیام تبلیغاتی اختصاص یافته است. با مطالعه این بخش فرامی‌گیرید که چگونه عناوین، تصاویر و نوشته‌ها را در رسانه‌های مختلف از جمله رسانه چاپی، رسانه‌های ارتباط جمعی و شبکه‌های اجتماعی کنارهم قرار دهید.
فلتون به غیر از این دو بخش، بخش سومی نیز تحت عنوان «جعبه ابزار» به کتاب خود اضافه کرده است. در این بخش دانسته‌ها و تجارب خود را جهت ایده‌پردازی و مهارت آموزی در مسائلی نظیر نحوه نوشتن عنوان برای یک تبلیغ، چگونگی خلق شعار و اسم، نحوه رسیدن به یک ایده تبلیغاتی با ما به اشتراک گذاشته است. سایر موضوعات در این صنعت نیز مانند تکنیک‌های ایده پردازی، شخصیت و تبلیغات پست مدرن نیز در این بخش مرور شده است.
مخاطبان اصلی کتاب «تبلیغات: کانسپت و کپی»، تبلیغاتچیان به خصوص کپی رایترهاست. همچنین این کتاب می‌تواند راهنمای مناسبی برای افرادی باشد که قصد دارند ایده‌های تبلیغاتی را خلق و توسعه دهند که به خوبی کار کند.

آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی
عنوانAdvertising: Concept and Copy
نویسنده (گان)George Felton
ناشرW. W. Norton & Company
سال۲۰۱۳
شابک۹۷۸۰۳۹۳۷۳۳۸۶۰
امتیاز★★★★☆

به عنوان یک تبلیغاتچی، کانسپت و کپی را به فارسی چه چیز ترجمه می‌کنید؟ مفهوم؟ تبلیغ نوشته؟

Rate this post
آرین، دانش‌آموخته رشته مدیریت در دانشگاه تهران است. او فراخور علاقه خود تمایل دارد تا دانسته‌های خود را به ساده‌ترین ادبیات ممکن در باب سه موضوع خط‌مشی، کسب‌وکار و تبلیغات به اشتراک بگذارد؛ البته گهگاهی هم از دل و دلمشغولی‌هایش می‌گوید. امیدوار است تا حرفهایش باعث رفاه آتی کودکان امروز ایران شود.
Posts created 203

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top