کاتالوگ معرفی خدمات

من مشاور مدیریت و تحلیل گر تحقیقات بازاریابی برندسازی هستم

بنچمارک تبلیغات رقبای داخلی و خارجی

 

رقیبتو خوب بشناس و سپس ضربه کاری به او بزن!

 
 

یکی از مهم ترین فعالیت‌هایی که لازم است قبل از برنامه ریزی و اجرای کمپین های تبلیغاتی و برندسازی انجام شود و حتی در تعیین کانسپت برند و برنامه های تولید محتوا کمک شایانی می کند، بررسی و ارزیابی یا بنچمارک رقبای داخلی و خارجی است. کارشناسان تیم بازاریابی و برندسازی من به شما کمک می کنند تا به گردآوری و تحلیل چنین اطلاعاتی دست یابید.

 

مزایای راهکار بنچمارک تبلیغات رقبای داخلی و خارجی


شناخت کانسپت‌ها و برنامه‌های تبلیغاتی رقبا

زمانی که سند راهبری کسب‌وکار به درستی تنظیم شده باشد، دیگر بحثی برای اینکه کجا خواهیم رفت وجود ندارد بلکه جلسات درباره چگونه حرکت کسب و کار به آن هدف خواهد بود.

متمایزسازی ایده‌ها و راهبرد‌های تبلیغاتی و برندسازی

زمانی که هدف، چشم انداز و ماموریت کسب و کاری به خوبی طراحی شده آن به طور منحصربفردی مختص به آن کسب و کار خواهد بود؛ حتی اگر آن هدف در دسترس رقبا قرار گیرد، باز آنها به راجتی نمی‌توانند آن را سرلوحه کار خویش قرار دهند.

تحلیل موقعیت فعلی و هدف گذاری برای آینده

نمی‌توان فقط در یک اتاق درب بسته و به دور از واقعیتهای عینی در بازار و صنعت، هدفی را برای کسب‌وکار تعیین نمود. بنابراین یک هدف خوب برای کسب‌وکار قابل تحقق خواهد بود.

کسب تجربه از رقبای داخلی و خارجی

سند راهبری کسب و کار برای تمامی ذینفعان شامل مدیران، کارکنان، شرکا، مشتریان، نمایندگان فروش، تامین کنندگان و غیره کاملا روشن و قابل فهم است و به آنها مبنایی برای تعامل خود با کسب و کار ارائه می کند.

تدوین برنامه های برندسازی و تبلیغات کارآمدتر و خلاق‌تر

وقتی کسب و کاری بداند که فعالیت های آن معطوف به رسیدن در جهت کدام هدف هستند، بنابراین می داند که کدام فعالیت ها را باید انجام داده و کدام را انجام ندهد بنابراین تنها اقدامات و برنامه هایی را پیش خواهد برد که منجر به سودآوری کسب و کار می شود و در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد.

 

درباره راهکار بنچمارک تبلیغات رقبای داخلی و خارجی


بنچمارک چیست؟

بنچمارک و یا محک زنی، یک روش نظام مند برای ارزیابی و جست وجو جهت یافتن بهترین عملکرد در فرایندها و فعالیت های سازمانی است. محک زنی برای تعیین و مقایسه میزان عملکرد یک واحد تجاری، بخش یا تیم، سازمان یا شرکت در مقایسه با سایر واحدها، بخش‌ها و سازمان های مشابه بسیار مفید است. 

بنچمارک تبلیغات شامل چه مواردی است؟

بنچمارک تبلیغات شامل بررسی کانسپت‌ها، واژگان کلیدی، ایده‌ها، پیام‌ها، شعارها، محتواها، کمپین‌های تبلیغاتی پیشین رقبا است. در این بررسی با کمک چارچوبی از پیش تعیین شده به تحلیل تمام محتواهای دردسترس در رسانه‌های آنلاین و آفلاین پرداخته می‌شود.

درباره آرین


من دانش آموخته دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در رشته‌های مدیریت کسب‌وکارهای کوچک در مقطع کارشناسی، مدیریت اجرایی در مقطع کارشناسی ارشد و مدیریت دولتی در مقطع دکتری هستم. بیش از 15 سال در سمت‌های کارشناس، سرپرست و مدیریت در حوزه‌های فروش، بازاریابی، تبلیغات، برنامه‌ریزی و تحقیقات در شرکت‌های خصوصی و سازمانهای دولتی مشغول به کار بوده‌ام. تا امروز شش کتاب و شش مقاله در مجلات علمی داخلی و بین‌المللی در رشته مدیریت منتشر کرده‌ام.

روش انجام کار من


از مهم ترین فعالیتهایی که برای راهکار بنچمارک تبلیغات رقبای داخلی و خارجی انجام خواهم داد می توانم به موارد ذیل اشاره کنم:

1

تکمیل فرم دستورکار بنچمارک تبلیغات

در مرحله نخست، فرم بریف یا دستورکار جهت شناخت اهداف و دلایل و نیز وضعیت شرکت در صنعت / بازار مورد فعالیتش جهت تکمیل به کارفرما ارسال می‌شود.

2

طراحی مدل مفهومی برای گردآوری داده‌ها

بر اساس اهداف و صنعت / بازار موردنظر، مدل یا چارچوبی توسط متخصصان بازاریابی، تحقیقات و برند آماده شده و روش جمع آوری و تحلیل داده‌ها تعیین و به تایید کارفرما می‌رسد.

3

گردآوری داده‌ها بر اساس مدل تایید شده

باتوجه به روش شناسی مربوط به گردآوری داده‌ها، تیمی از کارشناسان تحقیقات بازار اقدام به جمع آوری داده‌ها براساس مدل پیشنادی و تایید شده می‌پردازند.

4

تحلیل و تفسیر داده‌ها با کمک نرم‌افزارهای تخصصی

فراخور ماهیت داده‌های جمع آوری شده (کمی یا کیفی) از نرم افزارهای مختلف برای تحلیل داده‌ها استفاده می‌شود. پس از آن اطلاعات مدنظر با کمک تیمی از خبرگان بازاریابی جهت تفسیر مورد بررسی قرار می گیرند.

5

آماده سازی و ارائه گزارش

کلیه داده‌ها و اطلاعات بدست آمده به صورتی گزارشی طبقه بندی شده آماده و در جلسه مشترکی با اعضای تیم کارفرما به اشتراک گذاشته می‌شود.

سوالات متداول


چگونه مطمئن شویم چنین بیانیه هایی برای ما کار خواهد کرد؟

برای نگاشت بیانیه های چشم انداز، ماموریت و هدف به داده ها و اطلاعات دقیق از بازار، رقبا و کسب و کار نیاز داریم و این داده ها به دقت گردآوری و تحلیل خواهند شد. بنابراین به جای خلاقیت و تراوشات ذهنی به داده ها اتکا می کنیم که آن شواهد را با شما در میان خواهم گذاشت.


بیانیه چشم انداز و ماموریتی داریم که اگرچه مدیران به آن اعتقاد دارند و آن را درست می پندارند اما نمی توانیم آن را در کارکنان بیابیم؟

ضمن استفاده از سایر راهکارهای مدیریت من به خصوص در زمینه عارضه یابی فرهنگ کارکنان، شاید به نحوه گرفتن بازخور و نیز جلسات توجیهی برگردد که با کمک من بتوانید آنها را در رسیدن به چنین هدفی در کسب و کار مشتاق کنید.


زمان و مبلغ راهکار


دکتر آرین عظیمی

مشاوره رایگان