کاتالوگ معرفی خدمات

من مشاور مدیریت و تحلیل گر تحقیقات بازاریابی برندسازی هستم

طراحی هویت بصری و کلامی برند

عقل مردم در چشمشان است!

حتما شنیده‌اید که می‌گویند: “عقل مردم در چشمشان است!”. این ضرب المثل در دنیای کسب و کار، بازاریابی و برندینگ نیز مصداق عینی دارد. پس برای اینکه به مخاطبان، ذینفعان و مخصوصا مشتریانتان بگویید که چه درون زیبا، منسجم و یگپارچه‌ای دارید باید بتوانید آن را در طراحی تمامی اقلام هویت بصری خود نشان دهید.

من می خواهم تصویری با ارزش از کسب و کارتان نزد مخاطبانتان بسازم. تصویری که محصولاتتان را فقط به صورت یک کالا یا خدمت معمولی نگاه نکنند. چیزی که عاشقش باشند؛ خودشان را با آن تعریف کنند و برای آن ارزش بیشتری نسبت به رقبا قائل باشند. ما برندینگ را با کمک هم انجام می‌دهیم!

مزایای راهکار تدوین سند کسب و کار

با برندینگ باید سرمایه مالی بیشتر داشته باشی

برندینگ، مثل سرمایه گذاری میمونه از این جهت که هزینه زیادی را به شما تحمیل می کند اما این سرمایه گذاری زمانی مناسبه که بتوانه در مدت زمان مشخصی به شما سود بیشتری برسونه. ارزش ویژه برند اشاره به همین مفهوم از برندینگ داره.

برند خوب برندی است مورد اعتماد

برند خوب فقط یک اسم باحال نیست یا نامی که همه شنیده باشند؛ بلکه برند خوب، برندی است که مخاطبان به آن اعتماد کرده و برای محصولات و خدمات آن ارزش قائل می شوند و حاضرند برای بدست آوردن آن پول پرداخت کنند زیرا ارزش اعتماد آنها را داره.

برندینگ یعنی تمایز تو از دیگران

جوهره اصلی برندینگ اینه که بتونی خودت را از دیگران متمایز کنی؛ تفاوتی که هم از نظر کسب و کارت و هم از نظر مخاطبانت ارزش محسوب میشه؛ پیدا کردن این تفاوت هم سخت و هم لذت بخشه چون تنها مال خودته و هیچ گسی جز خودت نمیتونه از روش رونویسی کنه. تمایز تنها متکی بر مزیت رقابتی محصول و خدماتتون نیست بلکه جنبه بیشتر برندنیگ مبتنی بر ایجاد احساس متمایز در مخاطبتونه.

درباره سند هویت برند بصری و کلامی برند

 

برند مثل کوه یخ است، برای درک برند باید عمق آن را دریابید

روی کوه یخ: هویت بصری و کلامی برند

 

بسیاری از افراد در نخستین مواجهه با برند تنها لوگو، رنگ و وبسایت آن را مشاهده می کنند و فکر می کنند با طراحی آنها و حتی استفاده از می توانند برندی موفق ایجاد کنند اما سنگ بنای ایجاد برندی موفق، توجه به لایه های زیرین و نهان برند است.

 

زیر کوه یخ: هویت ذاتی برند

 

برند چیزی فرا تر از لوگو و رنگ و تایپ سازمانیه؛ آن چه که همه ابعاد بصری، کلامی یا حسی برند را با مخاطب درگیر می کنه، هویت ذاتی و شخصیتی برند است که مثل انسانها بخش ناخودآگاه اوست. طراحی برند از ابتدا قبل از طراحی هویت بصری اولین گام برای آغاز فعالیت برندینگ است

من دانش آموخته دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در رشته‌های مدیریت کسب‌وکارهای کوچک در مقطع کارشناسی، مدیریت اجرایی در مقطع کارشناسی ارشد و مدیریت دولتی در مقطع دکتری هستم. بیش از ۱۵ سال در سمت‌های کارشناس، سرپرست و مدیریت در حوزه‌های فروش، بازاریابی، تبلیغات، برنامه‌ریزی و تحقیقات در شرکت‌های خصوصی و سازمانهای دولتی مشغول به کار بوده‌ام. تا امروز شش کتاب و شش مقاله در مجلات علمی داخلی و بین‌المللی در رشته مدیریت منتشر کرده‌ام.

روش انجام کار من

1- طراحی / بازطراحی لوگو

لوگو یا نشانه تجاری مهم ترین و نخستین علامتی است که مخاطبان شما را با آن می شناسند؛ طرح کلی لوگو منعکس کننده بسیاری از جنبه های ظاهری و شخصیتی برند شماست. طراحی لوگو از نشانه نوشته (یا لوگوتایپ) تا طراحی صرفا نماد و نیز ترکیبی از این دو می تواند صورت گیرد. من به شما کمک می کنم تا متناسب با برند و هدفی که دنبال می کنید بهترین لوگو را برای کسب و کارتان داشته باشید

2- تعیین / بازپردازی رنگ‌های سازمانی

رنگ و روانشناسی رنگ ها و فهم صحیح کارکرد آن در طراحی لوگو، بسته بندی محصولات، دکوراسیون شرکت و نیز پوشش کارکنان در ایجاد برندی مطلوب برای کسب و کارتان بسیار حائز اهمیت است. من با همراهی گرافیست هایی مجرب به شما کمک می کنم تا چیدمان درستی از رنگها برای معرفی محصولاتتان و جایگاه یابی آن در ذهن مشتریانتان ایجاد کنید

3- طراحی / تعیین فونت سازمانی

نوشتار هر سازمان مانند تصویر از قدرت زیادی برای اثرگذاری بر مخاطبان و نشان دادن هویت یکپارچه به آنها دارد. در این گام همسو با هویت برند، از فونت های مرتبط و نیز در صورت لزوم فونتی متمایز و ویژه برای شما طراحی خواهد شد

4- طراحی / بازطراحی اقلام اداری

کارت ویزیت (یا بیزنس کارت)، سربرگ، پاکت نامه، امضای دیجیتال، اوراق اداری و حسابداری، بسته بندی محصول، هدایای تبلیغاتی بخشی از خدمات من و تیم طراحی گرافیک من است

5- طراحی پیکتوگرام و تکسچر

طراحی علائم و نشانه های تجاری و غیرتجاری، آیکون ها و تکسچر یا زمینه برای استفاده در وبسایت و شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن ها و نیز ساختمان ها و مراکز اداری و تولیدی مبتنی بر هویت برند به صورت یکپارچه نیز می تواند بر جزئیات یک برند ستودنی بیفزاید

6- تعیین سبک و چیدمان محتوا

تصاویر و یا محتوای بصری و نوشتاری که در رسانه های محیطی مثل پوستر ها، بیلبوردها و استرابوردها استفاده می شود و حتی در شبکه های اجتماعی باید مبتنی بر دستورالعمی مشخص باشد. این دستورالعمل نیز منطبق بر دفترچه هویت برند خواهد بود تنها مخاطبان پس از دیدن آن، برند شما را تداعی کنند

کمپین بازاریابی دیجیتال

7- تعیین چارچوب بصری یکپارچه برای انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی

تصاویر و یا محتوای بصری و نوشتاری که در رسانه های محیطی مثل پوستر ها، بیلبوردها و استرابوردها استفاده می شود و حتی در شبکه های اجتماعی باید مبتنی بر دستورالعمی مشخص باشد. این دستورالعمل نیز منطبق بر دفترچه هویت برند خواهد بود تنها مخاطبان پس از دیدن آن، برند شما را تداعی کنند

8- تدوین قوانین و راهنمای کاربرد هر یک از عناصر بصری برند

تصاویر و یا محتوای بصری و نوشتاری که در رسانه های محیطی مثل پوستر ها، بیلبوردها و استرابوردها استفاده می شود و حتی در شبکه های اجتماعی باید مبتنی بر دستورالعمی مشخص باشد. این دستورالعمل نیز منطبق بر دفترچه هویت برند خواهد بود تنها مخاطبان پس از دیدن آن، برند شما را تداعی کنند. این کار به خصوص برای همکاری با آژانس های و فری لنسرهای تبلیغاتی و نیز شرکت هایی که فرانشیز خود را با دیگر شرکت ها اعطا نموده اند اهمیت فراوانی دارد.

زمان و مبلغ راهکار

بسته برنزی

۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

خدمات اصلی طراحی هویت بصری و کلامی برند

بسته نقره‌ای

۵۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

خدمات ویژه طراحی هویت بصری و کلامی برند

بسته تدوین هویت برند (AAA)

۳۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

سه ستاره

سوالات متداول

انتخاب بسته مناسب برای فعالیت برندینگ به گستره حوزه فعالیت، تعداد شرکت ها و دپارتمان های زیرمجموعه، تنوع محصولات و خدمات، شدت رقابت در صنعت، گروه های مختلف مشتریان، بودجه و زمان درنظرگرفته شده بستگی دارد. بدیهی است پس از برگزاری جلسه مشترک و بحث درباره موارد مذکور، سطح انتظار مطلوب برای کسب و کار شما احصا شده و پس از آن می توانید فعالیت برندینگ خود را آغاز نمایید.

متاسفانه برخی از افراد به اصطلاح متخصص، دفترچه ای را برای کسب و کار شما تهیه می کنند که حاوی لوگو، رنگ، فونت و باقی موارد است و آن را به اسم دفترچه برند یا برند بوک به شما می فروشند. بنابراین کاملا حق دارید که ندانید از کجا شروع کنید. شناخت و توسعه هویت ذاتی و شخصیتی برند قبل از تعریف المان های بصری و کلامی است؛ به عبارت دیگر پس از تعریف ضمیر برند، به طراحی هویت دیداری آن می پردازیم. باتوجه به مورد شما، لازم است که بخش اول تکمیل و سپس المان های بصری را تا حد ممکن به هویت ذاتی برند نزدیک نمود.

بله؛ اولا اینگونه نیست که همه آنها در قالب نوشتاری بنام دفترچه برند یا برند بوک تدوین شده باشند. در ثانی، برندینگ در فضای اقتصاد رقابتپذیر معنا می دهد، بازاری که رقابتی نیست یا مخاطبان برند تنها معیار قیمت را در تصمیم گیریهای خود دخیل می کنند، کسب و کارها به برند فکر نخواهند کرد.

قطعا خیر، در دنیای بزرگ برندینگ و تبلیغات، هر کسی تنها می تواند در یک یا دو گرایش متخصص باشد؛ تمرکز اصلی من راهبری برند است و به خصوص برای طراحی هویت بصری نیازمند استفاده از تخصص گرافیست های مجربی است که با پیشنهاد من در این پروژه شما را همراهی خوهند کرد.

قطعا خیر، در دنیای بزرگ برندینگ و تبلیغات، هر کسی تنها می تواند در یک یا دو گرایش متخصص باشد؛ تمرکز اصلی من راهبری برند است و به خصوص برای طراحی هویت بصری نیازمند استفاده از تخصص گرافیست های مجربی است که با پیشنهاد من در این پروژه شما را همراهی خوهند کرد.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

دکتر آرین عظیمی

مشاوره رایگان