آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

آرین عظیمی

مشاور مدیریت و تحلیل‌گر خط‌مشی

سلام! من آرین عظیمی هستم

داستان آرین

من، مشاور مدیریت و تحلیل‌گر خط‌مشی عمومی هستم. تمامی مقاطع دانشگاهی خود را از کارشناسی تا دکتری در رشته مدیریت با گرایش های کارآفرینی، اجرایی و دولتی در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران گذرانده‌ام؛ البته تا امروز ۶ کتاب و ۶ مقاله در نشریه‌های داخلی و بین المللی نیز تالیف و منتشر کرده‌ام.

فارغ از ده سال تجربه کار در زمینه فروش، بازاریابی، بازرگانی و برنامه ریزی برای انواع کسب و کارها در صنایع مختلف، سه سال تجربه کار نیز در آژانس های تبلیغاتی در رسانه‌های BTL، ATL و دیجیتال با موقعیت های شغلی در زمینه برنامه ریز کمپین ارتباطی، مدیر تبلیغات خلاق و مدیر استراتژی داشته‌ام و هر سال نزدیک به ۴۰ کمپین تحقیقاتی، تبلیغاتی و روابط عمومی، برنامه ریزی و اجرا کرده‌ام.

من اعتقاد دارم که راه اثربخش تبلیغات، نه صرفا از اتاق بسته ایده پردازی و نه با بودجه فراوان حاصل نمی‌شود؛ بلکه اثربخش ترین و کاراترین راه تبلیغات، مبتنی بر گردآوری و تحلیل دقیق داده‌ها است که با خلاقیت نمود بیرونی پیدا می‌کند. داده‌هایی که از دل و ذهن مشتریان بیرون کشیده می‌شود.

آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

مروری بر فعالیت‌های علمی


مروری بر کتب منتشر شده

کار پژوهشی بسیار ارزشمند است به خصوص در کشور ما که تشنه داده و اطلاعات است. اما چندصباحی است که این کار علمی و طاقت فرسا به کار تکنیکی تبدیل شده است و سودجویان نیز فرصت را غنیمت شمرده و با داده‌سازی یا انجام مصاحبه با خود که کمتر و به دشواری ‌می‌توان نقصی در آن دید مقالاتی در بهترین ژورنال‌ها به چاپ رسانده‌ند که باعث افزایش انباشت اطلاعات غلط و کاهش انگیزه در من شده است.

کتاب پایش تاب آوری سازمانی

پایش تاب‌آوری سازمانی

این کتاب را که می‌توان از نخستین کتاب‌های منتشر شده درباره تاب‌آوری سازمانی دانست، یکی از سلسله مجلداتی است که به سفارش و توسط انتشارات دانشگاه اما صادق (ع) منتشر شده است.

کتاب نظام نوآوری منطقه ای

نظام نوآوری منطقه‌ای: مفاهیم و مدل‌ها

این کتاب، نتیجه گردآوردی ادبیات مربوط به نظام نوآوری منطقه‌ای به سفارش مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور است. اگرچه مولفان اصلی این کتاب بنده و دو تن از همکارانم بودند اما نامهای دیگری نیز بعدها برای چاپ روی جلد گتاب درج شد.

کتاب میراث رهبری اخلاقی

میراث رهبری اخلاقی در مکتب امام حسین (ع)

این کتاب به بررسی موضوع اخلاق در رهبری و مدیریت در سازمان‌ها با استفاده از مروری بر روایت زندگی الگوی امام سوم شیعیان می‌پردازد.

کتاب پایش آسیب پذیری سازمانی

پایش آسیب‌پذیری سازمانی

این کتاب از طرح‌های نوین و ابتکاری بود که در مرکز تحقیقات دانشگاه امام صادق (ع) و در راستای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی تالیف و منتشر شد.

کتاب پایش اقتصاد مقاومتی

پابش اقتصاد مقاومتی

یکی از فعالیت‌های مهم هر دانش پژوه رشته خط مشی گذاری عمومی بررسی، تحلیل و ارزیابی خط مشی‌های عمومی است. این کتاب پاسخی است برای رصد و نظارت بر سیاست کلی اقتصاد مقاومتی است. گفتنی است این کتاب توانست نظر هیات داوران سازمان جهاد دانشگاهی در بیست و چهارمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی را در سال ۱۳۹۶ جلب کرده و در بخش ویژه به عنوان کتاب شایان تقدیر معرفی شود.

کتاب پایش تاب آوری فردی

پایش تاب‌آوری فردی

این کتاب ضمن مروری بر مفاهیم و تعاریف تاب‌آوری روانشناختی، به ذکر ویژگی‌های افراد تاب‌آور و مدل‌های نظری درباب ارزیابی آن می‌پردازد. در انتهای کتاب تلاش شده است تا مدل بومی جهت پایش تاب‌آوری در افراد ارائه کند.

کتاب‌های در دست نگارش

روی سه تا کتاب دارم کار می‌کنیم. یکی از آنها درباره فلسفه نظریات مدیریت دولتی است که با همکاری استاد عزیزم شروع شده است. دومی درباره تبلیغات در ایران است که فکر می‌کنم نظیر آن را در کتاب فروشی‌ها نداشته باشیم و سومی درباره توسعه ایران است که نیازمند مطالعه درخصوص ابعاد سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در ایران است.

مروری بر مقالات منتشر شده

کار پژوهشی بسیار ارزشمند است به خصوص در کشور ما که تشنه داده و اطلاعات است. اما چندصباحی است که این کار علمی و طاقت فرسا به کار تکنیکی تبدیل شده است و سودجویان نیز فرصت را غنیمت شمرده و با داده‌سازی یا انجام مصاحبه با خود که کمتر و به دشواری ‌می‌توان نقصی در آن دید مقالاتی در بهترین ژورنال‌ها به چاپ رسانده‌ند که باعث افزایش انباشت اطلاعات غلط و کاهش انگیزه در من شده است.

Resilience to economic sanctions; case study: hospital equipment cluster of Tehran (HECT)

۲۰۲۰

این مقاله حاصل کار رساله خود در مقطع کارشناسی ارشد بود که پس از نزدیک به سه سال در یکی از بهترین ژورنالهای امرالد منتشر شد.

شکست در درس‌آموزی از خط‌مشی: روایت نقادانه تجربه خصوصی‌سازی در ایران

۱۳۹۸

موضوع رساله مقطع دکتری خود را یادگیری خط‌مشی انتخاب نمودم زیرا راه‌حل بسیاری از مشکلات ما پیشتر ارائه شده‌اند.

مدل سنجش آسیب‌پذیری سازمانی

۱۳۹۸

تمرکز این مقاله که در فصلنامه مدیریت سازمان‌های دولتی منتشر شد بر ادامه مطالعاتم در خصوص ارائه مدلی برای ارزیابی آسیب‌پذیری سازمانهای ایرانی است.

بررسی عوامل موثر بر خودواپایشی کارکنان ناجا

۱۳۹۶

این مقاله حاصل پروژه‌ای است که نزدیک به چهار سال برای ستاد بازرسی کل ناجا طوف کشید. پروژه‌ای دشوار و پیچیده که حاصل کار بسیار رضایت بخش بود.

تاب‌آوری و ارتقای شاخص‌های رقابت‌پذیری شهری

۱۳۹۵

این مقاله در کتاب «مجموعه مقالات اقتصاد مقاومتی و مدیریت شهری» تحت انتشارات مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی شهر تهران منتشر شد. البته این تنها مقاله من در این کتاب نبود. مقاله دیگری نیز با عنوان «رصد شاخص‌های ناظر بر سنجش تاب‌آوری سازمانی در شهرداری‌ها» نیز نوشتم که به علت اشتتباه ناشر، تنها نام همکار پژوهشی مرا بدر آن درج نمودند.

هم‌افزایی کارآفرینان جهت تشریک در بازار خدمات ارزش افزوده تلفن همراه

۱۳۹۱

اولین مقاله‌ای بود که بیشتر از اینکه حاوی اطلاعات علمی باشد بیشتر محک زدن جسارتم برای نگاشت مقاله بود. این مقاله در نخستین کنگره موبایل ایران به چاپ رسید.

بیا باهم مقاله‌ای بنویسم!

موضوعات مورد علاقه من تاب‌آوری، مسائل مربوطه به توسعه کشور، تحلیل خط‌مشی‌های عمومی و برندینگ است. اگر شما هم به این موضوعات علاقه‌مندید می‌توانیم باهم یک کار پژوهشی فوق‌العاده انجام بدیم

مروری بر تجارب کاری


۱۴۰۰

فریلنسر، دانش‌پژوه، ورزشکار

خانه، کافه و طبیعت

بعد از استعفایم از شرکت فوران تیما تصمیم گرفتم یه چند وقتی برای خود کار کنم، شاید زود خسته شم چون به هر حال من یه مرد سازمانی هستم. مهم‌ترین فعالیتهایی که امیدوارم در این چند وقت انجام دهم، موارد ذیل هستند:

 • توسعه شخصی خود به خصوص در زمینه زبان انگلیسی و دیجیتال مارکتینگ
 • نوشتن کتابی درباره تبلیغات
 • کامل کردن کتاب مشترکم با استاد عزیزم در خصوص نظریه‌های مدیریت دولتی
 • گشت و گذار در کافه‌ها و طبیعت با رفقا و عزیزان دل
آرین عظیمی 1400
آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

۱۳۹۹

سرپرست ارتباطات یکپارچه بازاریابی

شرکت فوران تیما

شرکت فوران تیما (فورتیم) با ۱۵ سال سابقه در تامین و تولید کامپیوترهای اداری و لوازم جانبی آن تلاش کرده است تا محصولات خود را با برند هترون به بازار ایران معرفی نماید. اگرچه محصولات هترون از کیفیت نسبتا مناسبی در بازار برخوردار هستند اما مهم‌ترین ضعف آن عدم آگاهی از برند توسط مخاطبان است. ازاین‌رو برخی از مهم‌ترین فعالیتهایی که در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ در شرکت فوران تیما انجام دادم، به شرح ذیل است:

 • راه اندازی دپارتمان ارتباطات یکپارچه بازاریابی
 • آموزش و توسعه منابع انسانی با توجه به نیازهای دپارتمان
 • بررسی نقاط تماس با مخاطبان و راه اندازی و مدیریت محتوا در فروشگاه‌ها، وب، ایمیل مارکتینگ و شبکه‌های اجتماعی
 • برنامه ریزی، اجرا و کنترل کمپین‌های تبلیغاتی برای معرفی و برندینگ هترون و محصولات آن
 • برونسپاری و نظارت بر فعالیت‌های تبلیغاتی با توجه به زمان و بودجه دپارتمان
 • برنامه‌ریزی و اجرای تحقیقات بازار متناسب با نیازهای پیش‌بینی شده

۱۳۹۸

استراتژیست تبلیغات

آژانس تبلیغاتی فِلش

از آژانس تبلیغاتی فلش با بیش از ۲۰ سال سابقه در رسانه‌های آنلاین و آفلاین به عنوان یکی از آژانس‌های موفق در رسانه محیطی و دیجیتال شناهته می‌شود. سال ۱۳۹۸ در مجموعه فلش توانستم تا دانش تجربی خود را به خصوص در رسانه دیجیتال بیش از پیش کنم. مهم ترین فعالیت‌های من در آژانس فلش به شرح ذیل است:

 • پژوهش درباره بینش مخاطبان هدف
 • احصای کانسپت برای برندها و طرح‌ریزی و مدیریت کمپین‌های ارتباطی برای ایشان
 • برنامه‌ریزی رسانه دیجیتال برای برندها و مشتریان آژانس
 • برگزاری و هدایت جلسات ارتباط با مشتریان به منظور نیل به یک راه حل اقربخش و کارا
 • مدیریت دپارتمان‌های مختلف جهت تحقق اهداف تبلیغاتی از پیش تعیین شده
 • نظارت بر محتوای تبلیغاتی جهت کسب بهترین نتیجه
آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی
آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

۱۳۹۷

مدیر واحد تبلیغات خلاق و استراتژیست تبلیغات

آژانس تبلیغاتی پرمون طرح

آژانس تبلیغاتی پرمون طرح، آژانسی تمام خدمت و توانا به خصوص در رسانه محیطی است. خدمات گسترده این آژانس باعث توسعه دپارتمان‌های مختلف در این شرکت شده است. باتوجه به تحصیلات، مهارت و تجربه‌های پیشینین، توفیق یافتم تا در سال ۱۳۹۷ در دپارتمان‌های تبلیغات خلاق (گوریلا)، تحقیقات بازار و برنامه‌ریزی کمیپن‌های تبلیغاتی فعالیت‌های ذیل را انجام دهم:

 • راه‌اندازی دپارتمان تبلیغات خلاق
 • برنامه‌ریزی و اجرای تبلیغات تجربی و گوریلا برای مشتریان آژانس
 • تدوین دستورکارهای خلاق برای دپارتمان‌های خلاقیت و تولید
 • طرح ریزی و مدیریت بر تحقیقات بازار
 • مشاوره به مشتریان به خصوص کسب‌وکارهای نوپا برای انجام فعالیت‌های تبلیغاتی و تحقیقاتی

۱۳۹۶

کمپین پلنر و کارشناس ایده پردازی

آژانس تبلیغاتی طرح ایده

نخستین تجریه همکاری در آژانس‌های تبلیغاتی به سال ۱۳۹۶ و به آژانس طرح-ایده برمی‌گردد. در آن زمان تمرکز اصلی آژانس تبلیغاتی طرح ایده در رسانه BTL بود که با ورود بنده با توسعه و تمایز خدمات با سایر آژانس‌های رقیب مصادف شد. مهم‌ترین فعالیت‌های بنده برای آژانس طرح ایده به شرح ذیل بود:

 • تعریف کانسپت «تعامل (Engagement) برای آژانس طرح ایده
 • برنامه‌ریزی برای اجرای کمپین‌های تعاملی و BTL
 • برنامه‌ریزی، تحلیل، اجرا و ارائه گزارش برای دپارتمان تحقیقات بازار
آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

مروری بر برخی از مهارت‌های آرین

 • برنامه‌ریزی راهبردی و سازماندهی
 • مدیریت و رهبری تیم
 • تحلیل با استفاده از نرم افزارهای مرتبط
 • ایده‌پردازی و مدیریت جلسات ایده‌پردازی
 • کار گروهی
 • برگزاری جلسات مصاحبه
 • کار سنجی و زمان سنجی فعالیت‌ها
 • برقراری ارتباط موثر و افزایش انگیزه در تیم
 • کنترل، ارزیابی و نظارت بر امور محتوای چاپی و غیرچاپی

۱۳۹۵

کارشناس تحول سازمانی

مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور

در گروه پایش و تحول سازمانی با هدف ایجاد همسویی استراتژیک بین عملکرد جاری واحدهای سازمانی با راهبردها و اهداف استراتژیک مرکز استخدام شدم تا از الگوی ایجاد کارت‌های ارزیابی متوازن (BSC) استفاده نماییم.

۱۳۹۱-۲

پژوهشگر و رئیس کمیته برند

موسسه کآشف

در موسسه کآشف این افتخار را داشتم تا کتب آموزشی ویژه مربیان و معلمان را برای ارتقای مهارت متقاعدسازی در نوجوانان را تالیف نمایم. بعدها وظیفه ریاست کمیته برند کآشف به بنده واگذار شد.

۱۳۹۰

برنامه‌ریز تولید

شرکت سپاهان گاز (رکسین)

وظیفه برنامه‌ریزی و ایجاد سیستم کدینگ برای افزایش کارایی و اثربخشی خطوط تولید محصولات لوازم خانگی را به عهده داشتم.

۱۳۹۰

کارشناس فروش

شرکت ۳T

به عنوان کارشناس فروش در این شرکت بازرگانی مشغول به کار شده تا باتوجه به نیازمندهای شرکتهای ایرانی به خصوص در زمینه پلیمر به تیم فروش کمک کنم.

۱۳۸۹

کارشناس فروش

شرکت پرتونیک

شرکت پرتونیک در زمینه  فروش دستگاه‌های ریدر فعالیت می‌کرد که در مدت کوتاهی توانستم رکورددار تعداد تماس با مشتریان شوم.

۱۳۸۷

کارشناس فروش

شرکت ایشتار

وظیفه من در شرکت کارآفرین ایشتار که پیشرو در زمینه چاپ بر روی سطوح مختلفی چون سنگ و کاشی بود،  افزایش فروش محصولات شرکت بود.

۱۳۸۶

کارشناس فروش

شرکت شفاف جام

وظیفه من بازاریابی و فروش دوربین‌های مداربسته شرکت با برند ASUNG به فروشگاه‌ها، شرکت‌ها و کارخانه‌ها بود.

۱۳۸۶

کارشناس فناوری اطلاعات

دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران

به عنوان کارآموز در بخش نصب نرم‌افزار و تجهیزات، ایرادیابی و پشتیبانی از سیستم‌های کامپیوتری کارکنان دانشکده کارآفرینی مشغول به کار شدم.

دکتر علی اصغر پورعزت

عضو هیات علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

۷۶۶۵ ۶۱۱۱ (۰۲۱)

[email protected]

دکتر مجتبی امیری

عضو هیات علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران

۷۶۶۳ ۶۱۱۱ (۰۲۱)

mamiry @ut.ac.ir

بیا باهم یک کار فوق‌العاده انجام بدیم!

موضوعات مورد علاقه من تاب‌آوری، مسائل مربوطه به توسعه کشور، تحلیل خط‌مشی‌های عمومی و برندینگ است. اگر شما هم به این موضوعات علاقه‌مندید می‌توانیم باهم یک کار پژوهشی فوق‌العاده انجام بدیم!

سرگرمی آرین


طبیعت گردی

آرین در طبیعت سبز فلکده
آرین در طبیعت خشک قم

قبلنا رقیبی در بازی‌های کامپیوتری نداشتم، اما این روزها طبیعت گردی را به عنوان سرگرمی اصلی خودم می‌دانم.

آرین در جزیره هنگام

رویای آرین


رویای آرین عظیمی

رویا که زیاد دارم، بعضی‌هاشون در مسیر توسعه شخصیه و بعضی‌هاشون هم در مسیر رشد و توسعه عزیزانم. اما مهم‌ترین رویایی که دارم خوشحال دیدن تمام کودکان ایران زمینه، چه آنهایی که الان کم سن و سالند و الان دارند بزرگ می‌شوند و چه آنهایی که قراره بعدا در این سرزمین بزرگ به دنیا بیایند.

امیدوارم هیچ کودک ایرانی حداقل غم نان، کفش و موبایل نداشته باشه و بتوانه با نظام آموزشی خوب استعدادشو کشف کنه و در آن مسیر راهشو ادامه بده.

۴.۸/۵ - (۳۸ امتیاز)

17 thoughts on “درباره آرین

  1. درود
   تا به حال پردیس البرز نرفتم، اگر عنوان رشته مشابه باشه، سر فصل دروس در وزارت علوم بسته شده و در نتیجه نباید خیلی متفاوت از دانشکده مدیریت باشه، مگر اینکه اساتید هیئت علمی، دروس خاصی اضافه و کم کرده باشند که آن هم به صورت محدود اتفاق می افته

 1. جناب آقای دکتر عظیمی با سپاس فراوان از مطالب خوبتان در وب سایت ، تقاضا دارم اگر از مقاله ای جدید از par تحت عنوان پاسخگویی مخصوصا پاسخگویی دانشگاهها در اختیار دارید برایم بفرستید . ممنون می شوم علی کارگر زنجانی دانش اموخته دکتری مدیریت دولتی

  1. سلام و درود بر شما
   حقیقتش درخصوص پاسخگویی مطالعه خاصی تا به حال نداشتم؛ البته قبلن یکسری از مقالات Mark Bovens با کلید واژه Accountability مطالعه کردم که خیلی خوب بودند؛ به هرحال حتما اگر با همچنین عنوانی برخورد کردم خدمتتون میفرستم
   ممنون

  1. سلام
   حقیقتش متوجه سوالتون نشدم
   اما اگر منظورتان اینه که آیا از طریق پژوهش می توان کسب درآمد کرد؟؛ به نظرم بستگی داره! اگر در جایی بتوانید تمام وقت کار کنید به نظرم درآمدش بد نیست؛ به صورت پاره وقت هم نمیشه روی درآمد آن حساب کرد. اکثر سازمان ها خصوصا سازمان های عمومی موضوعاتی برای حمایت مالی از پژوهش دارند که نیازمند پیگیری است مثلا همین مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور که چندماهی درخدمتشون بودم

 2. سلام جناب اقای دکتر عظیمی
  من دانشجوی ارشد با گرایش خط و مشی گذاری هستم ، شدیدا برای پیدا کردن موضوعی که مرتبط با گرایشم باشه (کارمند شرکت گاز هستم ) مشکل پیدا کردم لطفا اگه سایتی یا منبعی یا پیشنهادی دارید اینجانب را راهنمایی بفرمایید

  1. سلام از ماست
   قبلا در وبنوشتی به نشانی زیر در مورد آن کوتاه صحبت کرده بودم
   به هرحال خوشحال میشم بتونم در خدمتتون باشم؛ نشانی تلگرام بنده:
   @aryanazimi

 3. با سلام ,
  جناب آقای دکتر من دانشجوی ارشد گردشگری هستم در زمینه پایان نامه ام , در بررسی مدل های خط مشی گذاری در کتاب تصمیم گیری و تعیین خط مشی دولتی دکتر الوانی چاپ ۹۵ ۱۳ص۱۸۰, ((مدل محیطهای موثر بر فرآیند خط مشی گذاری)) نتوانستم منبع اصلی این مدل رو پیدا کنم , از این جهت باعث امتنان خواهد بود که بنده رو راهنمایی بفرمایین که این مدل ابداعی دکتر الوانی هست و یا اگر نه منبع یا منشا اصلی این مدل متعلق به کیست ؟
  با تشکر

 4. سلام جناب آقای عظیمی
  وقت بخیر دانشجوی دکتری خط مشی گذرای هستم و راهنمایی میخواستم
  لطف میکنید به ایمیل من جواب بدین ممنون میشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top