کاتالوگ معرفی خدمات

من مشاور مدیریت و تحلیل گر تحقیقات بازاریابی برندسازی هستم

مشاوره تحقیقات بازاریابی

تحقیقات عنصر غایب فعالیت های تجاری ماست؛ شاید دلیل آن اتکای بیش از حد به تجربه، شهود و خرد خود است. بارها از نزدیک و دور مشاهده کردم که چه سرمایه های زمانی، مالی و فرصتی زیادی به خاطر عدم اعتقاد به تحقیقات به هدر رفته است. اما به نظر می رسد که زیان های ناشی از این نوع نگرش به تحقیقات باعث شده است تا کسب و کارها امروزه باهوشتر عمل کرده و از خود و دپارتمان های خود، شرکای کاری و تجاری خویش مثل آژانس های تبلیغاتی، انتظار داشته باشند تا تصمیم گیری و پیشنهادات آنها مبتنی بر شواهد و داده های قابل اطمینانی باشد.

من با شناخت و تجربه ای که از کار با صنایع مختلف به خصوص در زمینه بازاریابی، تبلیغات و تحقیقات دارم به شما کمک می کنم تا مساله خود را به درستی شناسایی و بهترین روش برای جمع آوری و تحلیل داده های واقعی، درست و قابل اطمینان را برای مسائل کسب و کارتان پیدا کنید.

مزایای مشاوره پژوهشی و تحقیقات بازاریابی

به سادگی شکست نخورید!

حتما شنیدیه اید که بیش از 90 درصد کسب و کارهای نوپا، در سال اول ورشکسته می شوند؛ عمده ترین دلیل این شکست آنها عدم درس آموزی از دیگران و نیز اطمینان بیش از حد به مدل کسب و کاری است که در بازار به درستی کار نمی کند. پس با انجام تحقیقات درباره محصول، خدمت یا بیزنس مدلی جدیدتان، به سادگی شکست را تجربه نکنید.

با هزینه کم، جلوی ضررهای کلان را بگیرید!

مطالعات امکان سنجی و تحقیقات بازار قطعا به شما کمک می کند تا جلوی بسیاری از ضررهای ناشی از فعالیت هایی مثل احداث کارخانه و کارگاهی که محصولات آن تقاضای اندکی در بازار داردیا تبلیغات انبوه در مسیری نادرست و با هزینه ای کلان در رسانه های جمعی را بگیرید و سرمایه خود را برایش پیشبرد در امور مهم دیگر کسب و کارتان صرف کنید.

جلسه با آرین عظیمی

از وضع موجود خود نسبت به رقبا با خبر شوید!

رصد دائم نیازها، نگرشها و تقاضاهای مشتریان و نیز فعالیت های بازاریابی و تبلیغاتی رقبا می تواند به شما در تدوین و اجرای راهبردهای بازاریابی، تبلیغات و روابط عمومی اثربخش بسیار یاری رسان باشد. با تحقیقات می توانید وضع موجود و فعالیت های تجاری خود را با داده هایی قابل اطمینان ارزیابی کنید و در هدف گذاری و اقدامات خود دقیقتر و کاراتر عمل کنید.

Market-research_aryanazimi.com_

درست به هدف بزنید!

تحقیقات به شما کمک می کند تا حواشی را رها کنید و درست و مستقیم به سوی هدف خود حرکت کنید؛ حال هدف شما رساندن پیامی درست به مخاطبی درست از طریق رسانه ای مناسب باشد یا پیدا کردن قیمت مناسبی برای کسب بیشترین سود از مشتریان یا یافتن مهم ترین موانع کارتیمی میان اعضای یک سازمان.

360-degree-campaign_aryanazimi.com_

برای آینده، آماده باشید!

با کمک تحقیقات می توانید روندهای اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فناورانه و غیره را پیش بینی کنید؛ از فرصت های جدید تجاری و کسب و کار آگاه شوید و یا سناریوهایی را برای عبور از بحران های مختلف برای تاب آورتر شدن کسب و کارتان تدوین کنید.

حوزه‌های تخصصی من

تحقیقات کیفی (Qualitative Research)

تحقیقات کیفی به منظور درک عمیق تر در باب فکر، نگرش و رفتار مخاطبان و تفسیر اقدامات قابل مشاهده آنها مثل یافتن راههایی جهت بهبود در محصول، بررسی تجربه مشتریان نسبت به محصول یا خدمت دریافت شده، فهم چگونگی طرز تفکر و تصمیم گیری مشتریان، یافتن اولویت ها و معیارهای تصمیم گیری مشتریان برای خرید، احصای نقشه ذهنی (مایندست) مشتریان، یافتن نقاط تماس و ترسیم نقشه سفر مشتری (کاستومر جورنی) صورت می گیرد. کسب و کارها معمولا از تحقیقات کیفی استفاده می کنند تا به بینش عمیقتری از مخاطبانشان دست یابند. من به شما کمک می کند تا با روش شناسی صحیح، سوالاتی مناسب از مخاطبانتان بپرسید تا بتوانید با دریافت به داده های عمیقتری از ذهن و احساس آنها دست یابید. اگر قصد دارید برندتان در اثربخش‌ترین نقاط تماس با مخاطبانتان حاضر باشد، پس لازم است باهم کمپینی تمام عیار برای آن تعریف و برنامه ریزی کنیم. این برنامه باید مبتنی بر برنامه زمانی، بودجه ای و عملیاتی باشد

1 - مشاهده نظام‌مند

برخی از اوقات برای فهم رفتار مخاطبان از جمله چنل ها یا نمایندگان فروش و نیز بررسی دقیق رفتار مصرف کنندگان در موقعیت واقعی لازم است تا به مشاهده نظام مند پرداخت و با تجزیل و تحلیل رفتار ایشان اطلاعات لازم را برای تصمیم گیری فراهم نمود. خرید مخفیانه (میستری شاپینگ) جهت بررسی نحوه تعامل کارشناسان فروش برند و رقبا و بررسی بهترین مکان تبلیغات در نقطه فروش از جمله دلایل استفاده از چنین پژوهشی است.

Focus-group_aryanazimi.com_

3 - برگزاری گروه کانونی (فوکوس گروپ)

جلسات گروه کانونی به منظور کشف احساسات، ادراکات، انگیزش و درک مواجهه مخاطبان با یک محصول یا خدمت و نیز پیام تبلیغاتی انجام می شود. برگزاری این جلسه برای اثربخشی تبلیغات قبل از اکران، لانچ و توسعه محصولات و خدمات جدید بسیار کاربرد دارد زیرا منجر به کشف فرضیه هایی می شود که قبلا به آنها کمتر فکر شده بود.

2 - مصاحبه عمیق و رو در رو

از مصاحبه عمیق و رود رو به صورت فردی جهت کشف و بررسی جزئیات اطلاعات در باره یک موضوع استفاده می شود. به عبارت دیگر برای شناخت کامل ابعاد مساله و بررسی نظر، ایده، احساس، تجربه و دیدگاه مخاطبی مهم به موضوعی مثل ماموریت سازمان، محصول مورد استفاده یا خدمت دریافت شده یا تصویر برند لازم است از مصاحبه عمیق به صورت ساختارنیافته یا نیمه ساختاریافته استفاده شود. مدیریت جلسات ایده پردازی و کمک به پرورش و توسعه ذهن های خلاق را به من بسپارید تا تیم های مرتبط با کار تولید محتوا در کسب و کارتان خلاق تر از قبل شده و آن را بتوانند در خروجی‌های مرتبط با کار تبلیغاتی نشان دهند

4 - پیمایش کیفی

برخی به اشتباه فکر می کنند که استفاده از پرسشنامه در تعداد زیاد جزو روشهای کمی محسوب می شود؛ اما برای شناسایی رسانه های مورد علاقه مخاطب، بینش مخاطب نسبت به برند و ارزش های آن، نقاط قوت و ضعیف محصولات و خدمات برند در مقایسه با رقبا، معیارهای تصمیم گیری برای خریدم می توان از پرسشنامه هایی که به صورت کیفی طراحی شده استفاده نمود تا در مقیاس کلان، داده هایی با قابلیت اطمینان بیشتری گردآوری نمود.

تحقیقات کمی (Quantitative Research)

تمرکز اصلی این نوع از تحقیقات مبتنی بر جمع آوری داده در تعداد قابل اطمینانی است. عمده روش گردآوری داده ها مبتنی بر پرسشنامه بوده و تحلیل آن با استفاده از نرم افزارهای آماری از قبیل SPSS، PLS، صورت می گیرد. از تحقیقات کمی معمولا برای فهم و محاسبه اندازه بازار، سهم رقبا در بازار، میزان آگاهی مخاطبان از برندها، بررسی اثربخشی تبلیغات و کمپین های تبلیغاتی، تعیین قیمت برای محصولات، نظرسنجی و بررسی نگرش مخاطبان نسبت به کارکرد محصول، مخاطب شناسی و تعیین گروه مشتریان، استفاده می شود. تحقیقات کمی که من می توانم درکنار کسب و کار شما باشم به شرح ذیل است.

 

پیمایش کمی

مهم ترین و متداول ترین روش جمع آوری داده ها به صورت پرسشنامه جهت توزیع در تعداد انبوهی از مخاطبان، پیمایش است که می توانم هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین مدیریت و اجرای آن را با تیم مجربی از پرسشگران در مراکز استانها انجام دهم. اگر قصد دارید برندتان در اثربخش‌ترین نقاط تماس با مخاطبانتان حاضر باشد، پس لازم است باهم کمپینی تمام عیار برای آن تعریف و برنامه ریزی کنیم. این برنامه باید مبتنی بر برنامه زمانی، بودجه ای و عملیاتی باشد

تحقیقات موردی خاص (Special Research)

امکان سنجی طرح و مدل کسب و کار، بررسی بازار بلقوه برای تولید محصول یا ارائه خدمتی جدید، بررسی الگوها یا استراتژِی های بازاریابی، تحقیقات کتابخانه ای برای فهم یک پدیده یا روند، آینده پژوهشی به منظور کشف فرصت های نوآوری و کارآفرینی در این مجموعه از خدمات خاص من قرار می گیرند که بدیهی است فراخور هر موضوع و مساله می تواند از روش های موجود یا ابتکاری برای رسیدن به اطلاعات مطلوب استفاده نمود.

 
 

تحقیقات ویژه

تحقیقات ویژه مختص آن کسب و کارهایی است که مسائلشان نیازمند به کارگیری روش شناسی خاص، ترکیبی و ویژه است. اگر قصد دارید برندتان در اثربخش‌ترین نقاط تماس با مخاطبانتان حاضر باشد، پس لازم است باهم کمپینی تمام عیار برای آن تعریف و برنامه ریزی کنیم. این برنامه باید مبتنی بر برنامه زمانی، بودجه ای و عملیاتی باشد

من دانش آموخته دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در رشته‌های مدیریت کسب‌وکارهای کوچک در مقطع کارشناسی، مدیریت اجرایی در مقطع کارشناسی ارشد و مدیریت دولتی در مقطع دکتری هستم. بیش از ۱۵ سال در سمت‌های کارشناس، سرپرست و مدیریت در حوزه‌های فروش، بازاریابی، تبلیغات، برنامه‌ریزی و تحقیقات در شرکت‌های خصوصی و سازمانهای دولتی مشغول به کار بوده‌ام. تا امروز شش کتاب و شش مقاله در مجلات علمی داخلی و بین‌المللی در رشته مدیریت منتشر کرده‌ام.

زمان و مبلغ راهکار

کسب‌وکار نوپا و کوچک

۳۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

کمتر از ۵۰ نفر پرسنل

کسب‌و‌کار بزرگ یا شرکت دولتی

۸۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

بیش از ۵۰۰ نفر پرسنل

سوالات متداول

مشکلی نیست؛ بریف را تا حد ممکن تکمیل فرمایید، سپس در جلسه مشترکی که با هم خواهیم داشت راجع به هدف، روش، تعهدات، انتظارات و کلیه مباحث دیگر مربوط به تحقیقات با شما صحبت خواهم کرد.

بله؛ در هر یک از بخش های تحقیقات با تمرکز بر رشته کسب و کار، مدیریت، بازاریابی، منابع انسانی، برندینگ، تبلیغات می توانم به صورت مشاور تحقیقات نیز همراه شما و کسب و کارتان باشم.

بله، اما قبل از آغاز به کار تحلیل داده‌ها، لازم است کلیه اهداف و روش شناسی پژوهش شما در جلسه مشترکی مورد بررسی قرار گیرد تا در صورت تایید مراتب پیشین، بتوان آنها را به درستی و با دقت تحلیل نمود.

اطمینان از روش جمع آوری داده‌ها و تحلیل داده‌ها با نظارت سرپرستان مجرب و نیز ارزیابی خودم به صورت مستقیم اتفاق خواهد افتاد. البته جزئیات تمامی مسیر انجام پژوهش نیز از قبل، در هنگام و پس از آن نیز به اطلاع کارفرما خواهد رسید. فارغ از این موارد، در گزینش و به کارگیری افراد تیم نیز بسیار دقت شده است تا افرادی متعهد در این کار همراه من باشند.

قطعا خیر و لطفا از من نخواهید که کسی را به شما در این رابطه معرفی کنم. تنها کمکی که می‌توانم شما بکنم به صورت فردی و در قالب مشاور در هر یک از بخش های تحقیقات است.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

دکتر آرین عظیمی

مشاوره رایگان