آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

مشاوره بهینه‌سازی فرایندها و منابع

افزایش کارایی، یگانه هدف مدیریت است

ضرورت مشاوره بهینه‌سازی فرایندها و منابع


افزایش راندمان تولید و نتایج

مهم ترین نتیجه ای که از بهینه سازی فرایندها و منابع سازمانی به دست می‌آید، افزایش بهره وری و راندمان در بخش های مختلف از جمله تولید و عملیات، فروش و بازاریابی، منابع انسانی و روابط با مشتریان و سایر ذینفعان است.

رعایت زمانبندی و تحویل به موقع کارهای محول شده به کارکنان و واحدها

با بهینه سازی امور و عملیات یک سازمان، انتظار می‌رود تا کارها و وظایف محول شده به کارکنان، تیم‌ها و دپارتمان‌های یک سازمان طبق زمان و بودجه از پیش تعیین شده انجام شود. این همان چیزی است که می تواند شرکت را در تحقق اهدافش بسیار کمک کند.

جلسه با آرین عظیمی

حفظ منابع مالی، زمانی و فرصتی

هر واحد افزایش در کارایی بخشی و سازمانی به صورت مستقیم بر حفظ و نگهداشت منابع مالی اثر گذار است. به عبارت دیگر هدف بهینه سازی فرایندها و منابع سازمانی این است که اهداف سازمانی با کمترین اتلاف از منابع تحقق یابند. همچنین بهینه سازی فرایندها با مدیریت زمان ارتباط مستقیم دارد و بنابراین باعث می شود تا سازمان بهتر بتواند از فرصت های تجاری در محیط استفاده کند.

آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

ایجاد شاخص‌ها و فرایندهای نظارتی و ارزیابی

کنترل، نظارت، ارزیابی و ارزشیابی همگی جز لاینفک بهینه سازی فرایندها و منابع در سازمان هستند. برای مدیریت امورجاری و عملیات در سازمان، معیارها و سنجه های دقیقی متناسب با هدف سازمان و دپارتمان های ان تعریف می شود تا بتوان اقدامات اصلاحی را هرچه سریعتر اجرایی نمود.

منابع قدرت مدیران

افزایش رضایت کارکنان و مشتریان

زمانی که توانمندسازی کارکنان و تیم ها به درستی ارزیابی شود و متناسب با توان و تمایل آنها کارها برنامه ریزی و به صورت بهینه تعریف شود، این امر رضایت و انگیزه آنها را بالا برده و در نهایت باعث افزایش رضایت مشتریان سازمان می شود.

حوزه‌های تخصصی من


آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

مهندسی مجدد فرایندهای کسب‌وکار

مهندسی مجدد فرآیندهای کسب و کار (BPR) به سازمان ها کمک می کند تا فرآیندهای موجود خود را با توانمند ساختن تیم‌های متقابل برای کار با همبرای دستیابی به نتایج خارق العاده از نو طراحی کنند در نتیجه سازمانها و کسب و کارها با رها کردن فعالیت‌هایی که بی‌مولد هستند و ارزشی برای آنها ندارند، هزینه‌ها را کاهش داده و بهره وری را افزایش دهند.

برنامه ریزی تولید و موجودی با کمک نظام های MRP به کسب و کارها کمک می کند تا موجودی خود را به صورت به هنگام کنترل کنند و هزینه های خود را کاهش دهند تا در نهایت با ارائه خدمت بهتر به مشتریان و رعایت ضرب الاجل ها بتوانند در بازار و صنعت در حال فعالیت، رقابت پذیری بیشتری داشته باشند.

آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

برنامه ریزی تولید و موجودی

بهره وری با استفاده از روش BPR

زمان سنجی و کار سنجی

مطالعه کار و زمان به کسب‌وکارها این امکان را می دهد تا به بهبود و بهینه سازی فرایندها و عملکرد بپردازند. با تجزیه و تحلیل روش های کار، پرسنل کاراتر از قبل عمل کرده و خستگی کمتری خواهند داشت. زمان سنجی و کارسنجی باعث می شود تا تا تا به جای تمرکز بر سخت کارکردن در سازمان ها، به کارکردن به صورت هوشمندتر توجه شود.

با کمک مهندسی و تحلیل ارزش می توان به تجزیه و تحلیل سیستم‌ها، تجهیزات و منابع سازمان به منظور دستیابی به بهترین عملکرد کسب و کار پرداخت. این کار باعث افزایش کیفیت، قابلیت و اثربخشی در سازمان می شود.

وظایف مدیران

مهندسی و تحلیل ارزش

آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

ارزیابی عملکرد سازمان و پرسنل

با استفاده از انواع روش های ارزیابی که از قابلیت اطمینا بالایی برخوردارند ضمن جمع آوری داده های کمی و کیفی از سازمان در سطوح چندگانه و نیز ارزیابی واحدها و کارکنان به صورت ۳۶۰ درجه می توان مسائل و موانع رسیدن به بهترین عملکرد را شناسایی نمود و برای مرتفع ساختن آنها با تعیین اولویت اقدام نمود.

درباره آرین


آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

من دانش آموخته دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در رشته‌های مدیریت کسب‌وکارهای کوچک در مقطع کارشناسی، مدیریت اجرایی در مقطع کارشناسی ارشد و مدیریت دولتی در مقطع دکتری هستم. بیش از ۱۵ سال در سمت‌های کارشناس، سرپرست و مدیریت در حوزه‌های فروش، بازاریابی، تبلیغات، برنامه‌ریزی و تحقیقات در شرکت‌های خصوصی و سازمانهای دولتی مشغول به کار بوده‌ام. تا امروز شش کتاب و شش مقاله در مجلات علمی داخلی و بین‌المللی در رشته مدیریت منتشر کرده‌ام.

فرایند همکاری به صورت مشاوره


آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

گام ۱. تکمیل بریف کسب‌وکار

به منظور تسریع در روند آشنایی با کسب و کار و مساله مدنظرتان، نخست لازم است فرمی که در این خصوص آماده نموده‌ام را تکمیل نمایید.

آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

گام ۲. عقد قرارداد

پس از توافق مشترک بر سر موضوعات، روش اجرای کار و بودجه لازم برای آن، قراردادی برای انجام کار مشاوره کسب‌وکار تنظیم خواهد شد.

آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

گام ۳. جمع‌آوری داده‌های اولیه

متناسب با هدف و روش پیش بینی شده، کار جمع‌آوری داده‌های مربوطه آغاز می‌شود.

آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

گام ۴. بحث بر روی موضوعات

هدف از این گام بررسی مسائل مربوط به کسب‌وکار و نتایج مربوط به تحلیل داده‌های اولیه و به تبع رسیدن به راه حلهایی جهت رفع موانع کسب و کار نیاز به بحث گروهی است.

آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

گام ۵. تکمیل مباحث و ارائه گزارش

پس از انجام موضوع قرارداد، تمامی داده‌ها، تحلیل‌ها و نتایج مستند شده و به صورت دفترچه‌ راهنما به نگارش درمی‌آید و مستندات حاصل از تحقیقات نیز در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد.

زمان و مبلغ مشاوره


سوالات متداول


من نمی دانم که برای کسب و کارم به کدام مساله در حوزه برندینگ بیشتر تمرکز کنم؟

بررسی مسائل کسب‌وکار برای فعالیت برندینگ به گستره حوزه فعالیت، تعداد شرکت ها و دپارتمان های زیرمجموعه، تنوع محصولات و خدمات، شدت رقابت در صنعت، گروه های مختلف مشتریان، بودجه و زمان درنظرگرفته شده بستگی دارد. بدیهی است پس از برگزاری جلسه مشترک و بحث درباره موارد مذکور، سطح انتظار مطلوب برای کسب و کار شما احصا شده و پس از آن می توانید فعالیت برندینگ خود را آغاز نمایید.


آیا حتما برای هر کسب و کاری به برندینگ احتیاج داریم؟

بله؛ اولا اینگونه نیست که همه آنها در قالب نوشتاری بنام دفترچه برند یا برند بوک تدوین شده باشند. در ثانی، برندینگ در فضای اقتصاد رقابتپذیر معنا می دهد، بازاری که رقابتی نیست یا مخاطبان برند تنها معیار قیمت را در تصمیم گیریهای خود دخیل می کنند، کسب و کارها به برند فکر نخواهند کرد.


من برای کسب و کارم دفترچه برند تهیه کردم اما باز نمی دانم از کجا باید شروع کنم؟

متاسفانه برخی از افراد به اصطلاح متخصص، دفترچه ای را برای کسب و کار شما تهیه می کنند که حاوی لوگو، رنگ، فونت و باقی موارد است و آن را به اسم دفترچه برند یا برند بوک به شما می فروشند. بنابراین کاملا حق دارید که ندانید از کجا شروع کنید. شناخت و توسعه هویت ذاتی و شخصیتی برند قبل از تعریف المان های بصری و کلامی است؛ به عبارت دیگر پس از تعریف ضمیر برند، به طراحی هویت دیداری آن می پردازیم. باتوجه به مورد شما، لازم است که بخش اول تکمیل و سپس المان های بصری را تا حد ممکن به هویت ذاتی برند نزدیک نمود.


آیا می توان به صورت ساعتی از خدمات مشاوره کسب و کار استفاده نمود؟

بله، بنده به صورت ساعتی هم می توانم در رابطه با موضوعات مذکور و نیز سایر مسائل مربوط به کسب و کارتان همراه شما باشم. برای این کار کافی است تا تلفن خود را بردارید و با من تماس بگیرید.


آیا مشاوره کسب و کار شما محدود به سرفصلهایی که در ذیل هر خدمت تعریف کرده‌اید؟

اگرچه سرفصلهای پیشنهادی فراخور دانش و تجربه بنده تنظیم شده اند اما هم موضوعات ذیل هر سرفصل و هم خود سرفصلها ممکن است فراخور مساله و گستره حوزه کسب و کارتان، صنعت مورد بررسی، ایده نوآورانه متفاوت باشد، برای همین قبل از قرارداد اطلاعات مدنظرتان از طریق فرم بریف جمع آوری می شود. گفتنی است بودجه آن نیز متناسب با موارد مذکور تغییر خواهد کرد.


آیا همه کارها را خودتان به تنهایی انجام می دهید؟

قطعا خیر، در دنیای بزرگ برندینگ و تبلیغات، هر کسی تنها می تواند در یک یا دو گرایش متخصص باشد؛ تمرکز اصلی من راهبری برند است و به خصوص برای طراحی هویت بصری نیازمند استفاده از تخصص گرافیست های مجربی است که با پیشنهاد من در این پروژه شما را همراهی خوهند کرد.


آیا برندینگ تنها معطوف به بخش خصوصی است؟

هر چیزی که اسم خاص دارد، می تواند بر روی برندش کار کند. می توانید به تولیدکننده های محلی و جهانی پوشاک فکر کنید؛ می توانید به تصویر سازمان و اداره دولتی فکر کنید که با آن سروکار دارید، به تصویر برند شهر و کشور خود در میان شهر و کشورهای همسایه یا در دنیا فکر کنید تا متوجه شوید که برندینگ تنها معطوف به بخش خصوصی نیست.


Rate this page

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top