آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

تدوین سند راهبری کسب‌وکار

ایده های نابتان را به مدل‌های موفق کسب‌وکار تبدیل کنید

هر چقدر هم ایده تجاری ما ناب و عالی باشد یا نمونه هایی از آن در سایر کشورها نتیجه خوبی به همراه داشته باشند باز ممکن است به دلایل مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی قابلیت اجرا نداشته یا پیش بینی ما از میزان سودآوری آن چندان درست نباشد. بنابراین با یک کارچوک تحقیقاتی می توانید امکان سنجی آن ایده را بررسی کنید.

ویژگی‌های یک مدل کسب‌وکار خوب


مدل کسب‌وکار، ایده‌ای است که منطق اصلی کسب و کار برای ایجاد ارزش را نشان می‌دهد. به عبارت دیگر در مطالعه و طراحی مدل کسب و کار در پی پاسخ به این سوال اصلی هستیم که چگونه یک شرکت، جریان درآمدی را برای خود ایجاد و آن را در طول زمان حفظ می‌کند. در کنار طراحی مدل کسب و کار، گاهی لازم است باتوجه به تغییرات محیطی به بازطراحی مدل فعلی کسب و کارها و شرکتها پرداخته شود. به عبارت دیگر ممکن است تغییرات در شرایط اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و تکنولوژیکی باعث شود تا برخی از مدلهای کسب و کار دیگر نتوانند مانند گذشته سودآور باشند.

آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

شناخت

مدل کسب و کاری که به خوبی تعریف شده باشد هم برای مالک مدل و هم سرمایه گذاران به خوبی قابل فهم است. بنابراین می توانند به آن اعتماد و بر روی آن سرمایه گذاری کنند.

آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

خلق ارزش

مدل کسب و کاری که به خوب طراحی شده باشد برای مشتریان ارزشی مطلوب ایجاد می‌کند که در نتیجه باعث دوام و بقای کسب و کار می‌شود.

آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

رشد و توسعه

یک مدل کسب و کار خوب می تواند در بلندمدت محصولات/خدمات و نیز بازار خود را توسعه دهد و بر سودآوری خود بیفزاید.

آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

راهنما و هدایتگر

یک مدل کسب و کار خوب می تواند راهنمای مناسبی برای هزینه کرد کسب و کار باشد و ساختار و فرایندهای کسب و کار را تعریف و هدایت کند.

طراحی و مطالعه مدل کسب‌وکار


من با مطالعه و بررسی ابعاد مختلف ایده تجاری یا کسب و کار شما، هم در طراحی و هم در باز طراحی مدل کسب و کار به شما کمک می کنم تا ایده خود را به یک مدل کسب و کار سودآور تبدیل کنید یا مدل کسب و کار فعلی خود را با شرایط امروز منطبق سازید.

آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

طراحی مدل کسب‌وکار

طراحی مدل کسب‌وکار، فرایندی است که توصیف می کند چگونه یک سازمان در زمینه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی یا سایر زمینه ها، ارزش ایجاد می کند.

مطالعه کسب‌وکار، فرایند نظام‌مندی است که به گردآوری و تحلیل داده‌های مرتبط با مدل کسب‌وکار می‌پردازد تا از میزان تناسب ایده تجاری با بازاریا صنعت مورد فعالیتش اطمینان حاصل کند.

آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

مطالعه مدل کسب‌وکار

درباره آرین


آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

من دانش آموخته دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در رشته‌های مدیریت کسب‌وکارهای کوچک در مقطع کارشناسی، مدیریت اجرایی در مقطع کارشناسی ارشد و مدیریت دولتی در مقطع دکتری هستم. بیش از ۱۵ سال در سمت‌های کارشناس، سرپرست و مدیریت در حوزه‌های فروش، بازاریابی، تبلیغات، برنامه‌ریزی و تحقیقات در شرکت‌های خصوصی و سازمانهای دولتی مشغول به کار بوده‌ام. تا امروز شش کتاب و شش مقاله در مجلات علمی داخلی و بین‌المللی در رشته مدیریت منتشر کرده‌ام.

روش انجام کار من


آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

اقدامات من برای طراحی مدل کسب‌وکار

 1. تعیین مشتریان
 2. تعریف ارزش پیشنهادی
 3. تعیین جریان درآمدی
 4. تعیین کانال توزیع
 5. تعریف روش روابط با مشتریان
 6. تعیین فعالیت های کلیدی
 7. تعیین منابع کلیدی
 8. تعریف شرکای کلیدی
 9. تعیین ساختار هزینه‌ها

اقدامات من برای مطالعه مدل کسب‌وکار

 1. بررسی تناسب مشکل با ایده تجاری
 2. بررسی تناسب ایده تجاری با بازار
 3. بررسی مدل درآمدی ایده تجاری
 4. بررسی روش پیاده سازی ایده تجاری
 5. تعریف شاخص های کلیدی عملکرد
آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی

زمان و مبلغ راهکار


زمان و مبلغ راهکار


آیا برای کسب و کارم به تمامی این خدمات ذیل مشاوره کسب و کار احتیاج دارم؟

هر چقدر با برنامه و فکر قبلی دست به اقدام بزنیم قطعا در اجرا بهتر و موفق تر عمل خواهیم نمود. بدیهی است برخی از ایده ها به خاطر سالها تجربه کاری به درستی احصا شده اند و تنها می توان نسبت به برخی از کمبودهای آن و وسالات بخش هایی مطالعاتی را به صورت گزینشی انجام نمود.آیا می توان به صورت ساعتی از خدمات مشاوره کسب و کار استفاده نمود؟

بله، بنده به صورت ساعتی هم می توانم در رابطه با موضوعات مذکور و نیز سایر مسائل مربوط به کسب و کارتان همراه شما باشم. برای این کار کافی است تا تلفن خود را بردارید و با من تماس بگیرید.


Rate this page

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top