کاتالوگ معرفی خدمات

من مشاور مدیریت و تحلیل گر تحقیقات بازاریابی برندسازی هستم

طراحی اسلوگان یا تگ لاین (شعار) برند

فقط انجامش بده!

شعار برند را می توان خلاصه ای از تمام ارکان هدایت گر کسب و کار از قبیل چشم انداز، ماموریت، اهداف، ارزش ها، شخصیت، لحن و مشتریان هدف دانست که به صورت خلاقانه و با هدف ارائه پیام یا حتی وعده برند در زبانی شیوا و رسا برای مخاطبان برند طراحی و ارائه می شود. با این وصف طراحی یک شعار یا تگلاین برای برند یا خلق یک اسلوگان برای یک کمپین تبلیغاتی از کارهای تخصصی است که می تواند نه تنها خط اتصال تمامی ارکان تبلیغاتی باشد بلکه موجب هم افزایی میان آنها نیز شود. من با تیم کپی رایتر خود برای خلق اثر بخش ترین و متناسب ترین شعار برای  برند و شرکتتان همراه شما هستم.

مزایای راهکار طراحی اسلوگان یا تگ لاین (شعار) برند

تعیین و شناساندن موقعیت خود با یک پیام ساده

با ارائه ساده، واضح و هیجان انگیز شما از ارزش ها، چشم انداز و ماموریت شرکت شما در عبارتی کوتاه و نافذ، مشتریان و شرکایتان می توانند به راحتی موقعیت برند شما را بدانند. این کار باعث می شود تا عشق و تعهد ایشان نسبت به برندتان افزایش یافته و از شما در برابر آنچه که دفاع می کنید،حمایت و قدردانی کنند.

افزایش یکپارچگی و اثربخشی در ارکان ارتباطی برندتان

یک شعار تبلیغاتی برای برند و کمپین‌های تبلیغاتیتان می تواند به مثابه نخ یک تسبیح یا یک پرچم، تمامی برنامه‌ها و محتوای تبلیغاتی‌تان را با یکدیگر هم جهت کرده و میان آنها هم افزایی ایجاد کند. این کار باعث می شود تا اثربخشی نفوذ پیام و وعده برندتان به مخاطبان هدف به طرز چشم گیری افزایش یابد.

طراحی شعار تبلیغاتی توسط بهترین کپی رایترهای خلاق

ماندگاری و پایداری شعار تبلیغاتی در طول زمان، از مهم ترین ویژگی های یک شعار تبلیغاتی خوب است. ازاین رو، ما با آگاهی از این نکته، از بهترین متخصصان و کپی رایترهای خلاق برای طراحی شعارهای تبلیغاتی ماندگار برای برندتان استفاده خواهیم کرد.

طراحی شعار تبلیغاتی که مختص به برند شماست

طراحی شعار تبلیغاتی راه خوبی برای متمایز کردن خود از رقبا است. چنین شعاری باید به گونه ای خلق شود که حکایتگر ارزش‌ها و مزیت‌های برند شما به شیوه‌ای جذاب و خلاقانه باشد. بنابراین ما در طراحی شعاربه دنبال ارائه پیام‌هایی می‌گردیم که ويژه و منحصر به برند شماست و برای هیچ کس دیگری کار نکند.

درباره طراحی اسلوگان یا تگ لاین (شعار) برند

شعار تبلیغاتی چیست؟

شعار تبلیغاتی را می توان پیامی ساده دانست که عصاره جایگاه و ارزش های برندتان را برای مخاطبان هدفتان مشخص می‌کند. در زبان فارسی، واژه «شعار» معادل اسلوگان (Slogan) و تگلاین (Tagline) در زبان انگلیسی است که می توان آنها را از یکدیگر تمییز نمود.

اسلوگان چیست؟

شعار یا اسلوگان عبارتی برای جلب توجه است که جهت تبلیغ محصولات و خدمات یک برند استفاده می شود. این عبارات بیان کننده مزیت‌های رقابتی و منافع حاصل از آن است. شرکت ها از شعارها استفاده می کنند تا به مصرف کنندگان خود بگویند که می خواهند برند خود را با چه چیزی مرتبط کنند.

انواع اسلوگان های تبلیغاتی کدامند؟

شعارها معمولا ترکیبی از بیان توصیفی و متقاعدکننده برای جذب مشتری است. در طراحی اسلوگان، رویکردهای مختلفی وجود دارد که می توانند پیام خود را به روشن بیان کنند. انواع مختلف شعار عبارتند از:

محصول محور: به مصرف کنندگان گفته می شود که چه نوع محصولی را خریداری می‌کنند.

ویژگی محور: به مشتریان گفته می شود که چگونه می توانند از محصولات یا خدمات شرکت نهایت لذت را ببرند.

دسته بندی خاص: دسته بندی محصولات شرکت را به عنوان بهترین طبقه موجود در بازار مشخص می‌کند.

مصرف کننده محور: بر روی نگرش و گرایش مصرف کننده هدفی که انتظار می‌رود محصول را خریداری و استفاده کند، متمرکز است.

تگلاین چیست؟

تگ لاین برای برند، عبارتی است که توصیف ارزش‌ها، رسالت و هدفی است که یک برند آن را به مخاطبانش وعده می‌دهد. تگ لاین ها نسبت به اسلوگان‌ها از نظر زمانی معمولا کمتر دستخوش تغییر می‌شوند.

انواع تگلاین های تبلیغاتی کدامند؟

تگلاین‌های برند یا تبلیغاتی را می‌توان به صورت زیر طبقه بندی نمود:

۱. توصیفی

این نوع تگلاین‌ها معمولا توصیف کننده عناصر و ویژگی‌های برند، محصولات و خدمات ويژه برند هستند. علاوه بر این، نوع توصیفی بر چشم انداز و ماموریت برند یا محصول نیز تأکید دارد. در واقع شعارها توصیف کننده بدون هیچ ادعایی آن چه را که برای برند و شرکت مهم هستند را بیان می‌کنند.

۲. خاص

تمرکز اصلی این تگلاین‌ها بر مزیت های اصلی برند است و سعی ‌می کنند آنها را برجسته نمایند. تگلاین‌های که بر ویژگی خاصی تمرکز می کنند که صرفا در ویژگی یا خصوصیتی خاص می‌تواند در مقایسه با رقبای برند برتر به نظر برسند.

۳. برتر 

تگلاین‌های برتر (Superlative) تفاوت کمی با نوع خاص دارند. مهم ترین وجه متمایز آنها استفاده از عناصر تصدیق کننده و تحریک کننده بیشتر است. به عبارت دیگر شعارهای برتر، نوعی هستند که برند را به عنوان بهترین در صنعت خود یا بهترین در مقایسه با رقبا معرفی می‌کنند.

۴. الزام آور

تگلاین های الزام آور (Imperative) به شکل دستور جهت اقدام به عملی خاص بیان می‌شوند و معمولا در زبان فارسی به یک فعل ختم می‌شوند. در نگاه نخست، چنین شعارهایی معمولا بسیار محکم و آمرانه به نظر می‌رسند.

۵. تحریک کننده 

نوع تحریک کننده (Provocative)، همان دعوت یا چالشی است که منطق و احساسات مخاطب را تحریک می کند. برخی از انواع تحریک کننده نیز در انتهای شعار خود، علامت سوال دارند. هدف از طراحی این نوع شعار معمولا انگیزه بخشی به مصرف کنندگان است تا دست به کار شده و به کار مدنظر برند اقدام کنند.

من دانش آموخته دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در رشته‌های مدیریت کسب‌وکارهای کوچک در مقطع کارشناسی، مدیریت اجرایی در مقطع کارشناسی ارشد و مدیریت دولتی در مقطع دکتری هستم. بیش از ۱۵ سال در سمت‌های کارشناس، سرپرست و مدیریت در حوزه‌های فروش، بازاریابی، تبلیغات، برنامه‌ریزی و تحقیقات در شرکت‌های خصوصی و سازمانهای دولتی مشغول به کار بوده‌ام. تا امروز شش کتاب و شش مقاله در مجلات علمی داخلی و بین‌المللی در رشته مدیریت منتشر کرده‌ام.

روش انجام کار من

از مهم ترین فعالیتهایی که برای تطراحی کمپین ارتباطی یا تدوین برنامه تبلیغات و روابط عمومی انجام خواهم داد می توانم به موارد ذیل اشاره کنم:

 

1 - تکمیل فرم دستور کار طراحی شعار

نخستین گام برای طراحی شعار، تکمیل فرمی است که پس از تایید پرداخت، با کارفرما به اشتراک گذاشته می‌شود. این فرم حاوی سوالاتی است که به متخصصان برند و کپی‌رایترها کمک می‌کند شناخت کاملی نسبت به شرکت و کسب‌وکارتان پیدا کنند.

2 - ایده پردازی خلاقه

بعد از تکمیل اطلاعات و تحقیقات لازم درباره برند، صنعت و رقبای شما، کپی رایترهای مجرب و ارشد جلسات ایده‌پردازی و طوفان فکری را برای نیل به یک شعار جذاب، مرتبط، خلاق و متمایز راهبری می کنند.

3 -ارایه ایده‌ها و تبادل نظر با کارفرما

شعارهای تبلیغاتی گلچین شده در جلسه مشترکی در اختیار کارفرما قرار گرفته و نوع نگاه و رویکرد در هر شعار کاملا تشریح شده تا بتوان در انتخاب شعار نهایی تصمیم گیری شود.

4 - تایید یا اصلاح و ایده پردازی مجدد

در صورت به نتیجه نرسیدن در انتخاب شعار نهایی توسط کارفرما، تیم ایده پردازی دوباره با بازنگری در نظرات، رویکردها و ایده‌ها اقدام به طراحی شعار می‌نماید تا شعاری ارائه گردد که از همه جهت بتواند رضایت کارفرما را جلب نماید.

زمان و مبلغ راهکار

طراحی شعار کمپین تبلیغاتی (اسلوگان)

۷۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

طراحی شعار برند (تگ لاین)

۳۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال

سوالات متداول

در این راهکار به شما، ۱۰ ایده برای شعار ارایه خواهد شد. بدیهی است در طراحی شعارها به روش های مختلفی ایده پردازی می شود. محور مشترک نام ها مبتنی بر فرم دستور کاری است که به دقت توسط شما تکمیل شده است. اگر این ده شعار، مطلوب و  مورد پسند شما نبود، این امکان مهیاست در مرحله بعد، ۵ شعار دیگر ایده پردازی شده و به شما ارایه گردد.

دکتر آرین عظیمی

مشاوره رایگان