کاتالوگ معرفی خدمات

من مشاور مدیریت و تحلیل گر تحقیقات بازاریابی برندسازی هستم

تبلیغات در رسانه جمعی (ATL)

 

یک تبلیغ خوب می‌تواند ورق بازی را برگرداند

 
 

صنعت تبلیغات بسیار پیچیده، بزرگ و چند وجهی شده است. تنوع رسانه‌ها و ایده های تبلیغاتی بیشتر از پیش شده و مخاطبان نیز در برابر انواع تبلیغات مقاوم‌تر شده‌اند. دیگر فقط خلاقیت برای تبلیغات کافی نیست. یک تبلیغ خوب ضمن درنظر داشتن خلاقیت، باید خاص، اثربخش و کارا باشد.
یک تبلیغ خوب باید هم در ایده پردازی، هم در تولید و هم در انتشار و اکران خلاقانه باشد تا این پتانسیل را داشته باشد بتواند مخاطب را مجذوب خود کند.
یک تبلیغ خوب باید خاص و منحصربفرد باشد مثل یک مزیت رقابتی تنها معرف یک برند خاص باشد تا بتوان آن برند را از دیگر رقبایش تشخیص داد.
یک تبلیغ خوب باید اثربخش باشد و بتواند نتیجه مورد انتظار برند و برنامه بازاریابی را تحقق بخشد در غیر این صورت کاری عبث خواهد بود.
یک تبلیغ خوب باید کارا و با بودجه کسب و کارمان مطابق باشد بنابراین هرچقدر هزینه تبلیغات کمتر، سودآوری کسب و کار بیشتر خواهد بود.

 

مزایای راهکار تبلیغات در رسانه جمعی (ATL)


بهترین عملکرد برای افزایش آگاهی مخاطبان

رسانه های جمعی از میان سایر رسانه‌ها معمولا بهترین اثربخشی را با هدف افزایش آگاهی مخاطبان از برند و محصولات یا خدمات آن را در مقیاس وسیعی دارند

جلب فراوان توجه و نگاه تعداد زیادی از مخاطبان

ماهیت و پتانسیل بلقوه رسانه جمعی باعث می شود تا این رسانه بتواند به آسانی نگاه و توجه مخاطبان زیادی را در چند ثانیه به خود معطوف کند

اثرگذار و اعتمادساز برای برندها

زمانی که برندی در رسانه های جمعی چون تلویزیون، رادیو یا رسانه های محیطی فعالیت می کند به دلیل اخذ مجوزهای گوناگون توسط نهادهای ذی ربط این باور در میان مخاطبان وجود دارد که بسیار می‌توانند به آن برند و پیامش اعتماد کنند

افزایش اعتبار به برند و محصول

رسانه جمعی بسیار گران است و حضور در آن به اعتبار برند و محصولات آن از نظر مخاطبان می‌افزاید زیرا باید در مقیاسی بتوانند فعالیت داشته باشند که چنین مبلغی را برای پیشبرد اهداف بازاریابی خود بپردازند

محرک فروش برای انواع مخاطبان

همه مخاطبان یک برند از تامین کنندگان مواد اولیه و تجهیزات گرفته تا صاحبان و مدیران کانالهای فروش به رسانه جمعی توجه می کنند که این عامل باعث می شود تا قدرت چانه زنی برند در مقابل آنها بیشتر شود.

 

درباره تبلیغات در رسانه جمعی (ATL)


تعریف تبلیغات ATL

ATL، مخفف عبارت Above The Line است و اشاره به راهبرد بازاریابی دارد که دامنه اثرگذاری آن بر مخاطبان بسیار وسیعی است و زمانی استفاده می شود که تمرکزتبلیغات برای دستیابی به مخاطبان زیادی باشد. ATL شامل رسانه هایی مانند رادیو و تلویزیون، رسانه های محیطی مانند بیلبورد و استرابورد و رسانه‌های چاپی نیز مانند روزنامه و مجلات می‌شود.

انواع آگهی‌ها در تبلیغات تلویزیونی

انواع تبلیغات تلویزیونی در صدا و سیما عبارتند از: تیزرهای تبلیغاتی، برنامه های مشارکتی، حک آرم، نشان آگهی، آگهی دعوت تماشا و تشکر، زیر نویس و رپرتاژآگهی.

تعریف آرتورک در تبلیغات محیطی

به هرگونه نقاشی، عکس، ویدئو و غیره که برای زیبا بودن یا بیان یک ایده یا احساس مهم خلق شده است، یک آرتورک یا اثر هنری می‌گویند. در بازار تبلیغات محیطی در ایران متداول است که به طرح گرافیکی که قرار است در رسانه محیطی اکران شود، آرتورک می‌گویند.

تعریف تبلیغات محیطی و انواع رسانه‌های آن

به هر نوع تبلیغ خارج از نقطه خرید، تبلیغات محیطی گفته می‌شود. از انواع تبلیغات محیطی می‌توان به بیلبوردهای شهری، تابلوهای عرشه، پلهای سواره و عابر پیاده، استندهای تبلیغاتی، تلویزیون های تبلیغاتی شهری، وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و تاكسی، دیوار نویسی، دستگیره های تبلیغاتی به كار برده شده در اتوبوس و مترو، تابلوی سردر واحدهای صنفی و تابلوهای مستقر در ورزشگاهها اشاره کرد.

انواع رسانه‌های جمعی (ATL)


تلویزیون و رادیو

از ایده‌پردازی و ترسیم استوری بورد تا تولید تیزر تبلیغات در رادیو و تلویزیون تنها یکی از مهم ترین راهکاری تبلیغاتی من و تیم تولید من در رسانه مورد اعتماد و جمعی است که ثانیه به ثانیه آن بسیار برای همه ارزشمند است. سایر خدمات من در تبلیغا در تلویزیون عبارت است از برنامه مشارکتی، حک آرم، نشان آگهی، زیرنویس، رپورتاژ آگهی و آگهی دعوت به تماشای ادامه برنامه.

تبلیغات محیطی

قصد دارید تبلیغات محیطی انجام دهید و نمی دانید با چه بودجه ای و با چه اثربخشی در راه کدام آزادراه بزرگراه و خیابان، تبلیغ خود را در معرض دید عموم قرار دهید؛ پس من می تونم با برنامه ریزی و پیش بینی از نتایج به شما بگویم که پیام برندتان را متناسب با مخاطبان و کسب و کارتان در کجاها و در چه مدتی در معرض نمایش برای ایشان قرار دهید تا بیشترین اثربخشی از این رسانه نصیب شما شود.

تبلیغات محیطی

مطبوعات

اگرچه در سالهای اخیر با رشد و گسترش اینترنت، تبلیغات در رسانه های مطبوعاتی چون روزنامه و مجله به صورت دیجیتال با رشد بیشتری همراه شده است اما این به معنای کم اثر بودن تبلیغات در مطبوعات چاپی نیست؛ بلکه این مطبوعات از اعتماد، تخصص و اثربخشی بالاتری نسبت به سایر رسانه های هم تراز برخوردارند.

چرا آرین؟


من با سابقه تحصیلات دانشگاهی نزدیک به 14 سال در رشته مدیریت در بهترین دانشکده مدیریت در ایران و نیز بیش از هشت سال سابقه کار تجربی، به کسب و کار شما کمک می کنم تا چشم انداز، ماموریت و هدفی واضح، الهام بخش و دورنما برای کسب و کار خود تعریف کنید. من این کار را با

روش انجام کار من


از مهم ترین فعالیتهایی که برای تعریف سند راهبری کسب و کار انجام خواهم داد می توانم به موارد ذیل اشاره کنم:

گام 1. تکمیل بریف تبلیغات توسط کارفرما

در گام اول، کارفرما بریفی که برای کار تبلیغات آماده کرده‌ام را دانلود و سپس تکمیل نموده و آن را برای بنده ارسال می‌نماید.

گام 2. برگزاری جلسه مشترک برای تدوین پروپوزال اولیه

در این گام به منظور تکمیل بریف تبلیغات و بررسی انتظارات و رسیدن به یک گفتمان مشترک میان کارفرما و من، جلسه مشترکی برای اجماع بر اهداف، استراتژی و انتظارات از تبلیغات برگزار می‌شود.

گام 3. ارائه و تایید پروپوزال اولیه

پروپوزال اولیه‌ای برای تبلیغات مدنظرکارفرما ارائه می‌شود؛ این پروپوزال شامل استراتژی‌های کلی تبلیغات و رسانه به همراه تخمینی از بودجه و زمان مورد نیاز است که پس از تایید کارفرما در گام‌های بعدی اقدام به ارائه پروپوزال عملیاتی خواهد شد.

گام 4. تدوین کرتیو بریف

بر اساس اطلاعات مبتنی بر بریف و نیز جلسات مشترک و نیز اطلاعات تحقیقاتی، دستور کار خلاقه (کرتیو بریف) برای اطمینان از مسیر پروپوزال برای همکاری و هماهنگی در بخش های خلاقیت، هنر، تولید، دیجیتال آماده می شود.

گام 5. تشکیل تیم همکار در کمپین

باتوجه به کرتیو بریف تهیه شده، تیم همکار برای تحقق مسیر و اهداف برنامه تبلیغاتی تعیین می شود و اطلاعات لازم برای ادامه کار تیم و نیز هر فرد تعیین می شود.

گام 6. ایده پردازی، تدوین و ارائه پروپوزال ثانویه

با برگزاری جلسات طوفان فکری و نیز مبتنی بر کار مشترک تیم تبلیغاتی، ایده ها، استراتژی ها و برنامه های ثانویه مبتنی بر بریف و کرتیو بریف شامل شرح ایده، اجرا، رسانه های هدف، زمانبندی، بودجه و شاخص های کلیدی ارزیابی عملکرد آماده می‌شود.

گام 7. عقد قرارداد همکاری و محرمانگی اطلاعات

پس از تایید نهایی پروپوزال عملیاتی، قرارداد همکاری تبلیغاتی و نیز قرارداد محرمانگی دو طرفه اطلاعات میان کارفرما و من عقد می گردد.

گام 8. برنامه ریزی عملیاتی پروپوزال

متناسب با پروپوزال ثانویه، برنامه ریزی عملیاتی برای تولید، اجرا و ارزیابی به صورت پروژه عملیاتی تنظیم و در طول مسیر پروژه با کارفرما چک می شود.

گام 9. اجرای برنامه تبلیغاتی

مبتنی بر بر برنامه ریزی عملیاتی، برنامه تبلیغاتی موردنظر طبق تقویم برنامه اجرا خواهد شد. پیش بینی های و سناریوهای محتمل نیز برای تغییر و اصلاح همگام با روندهای جاری برای حداکثر نمودن اثربخشی برنامه تبلیغاتی نیز تدوین و به تایید و اطلاع کارفرما نیز خواهد رسید.

گام 10. ارزیابی نتایج و ارائه آن به کارفرما

گزارش نهایی تبلیغات به همراه نتایج آن در جلسه‌ای برای کارفرما ارائه خواهد شد. بدیهی است تمامی اسناد مربوط به تبلیغ نیز در جلسه نهایی برای کارفرما ارسال نیز می‌شود.

زمان و مبلغ راهکار


سوالات متداول


با چقدر هزینه در تبلیغات می توانیم فروش خود را A درصد بالا ببریم؟

اولین و مهمترین سوالی که کارفرمایان از من می‌پرسند، همین سوال است. پاسخ به این سوال بسته به محصول، صنعت، مخاطبان برند و هزار آیتم دیگر می‌تواند متفاوت باشد اما من می‌توانم به با انجام تحقیقات به شما کمک کنم که بتوانید پیش بینی نسبی از اثرگذاری تبلیغات بر فروش بیابید.


آیا حاضرید با هر افزایش در فروش، دستمزد خود را به صورت درصدی از آن دریافت کنید؟

اگرچه طبق شاخص‌های کلیدی ارزیابی عملکرد و برآورد از اهداف تبلیغاتی در هر کمپین عمل خواهم نمود اما درگیرشدن من در فروش یک محصول یا خدمت باعث می‌شود تا تمرکزم از کار تبلیغات خارج شود. بنابراین این مورد را ترجیح نمی‌دهم.


چرا قیمت خدمات تبلیغات به خصوص بسته های تولید محتوا انقدر در بازار متفاوت است؟

قیمت خدمات بسته به بازار عرضه و تقاضا، میزان دانش، تجربه و سلیقه مدیران هنری و گرافیست‌ها می تواند متغیر باشد. قیمت‌های ارائه شده در اینجا مبتنی بر تیم تولید محتوای بنده درج شده است.


آیا در پروپوزال اولیه جهت تصمیم گیری و مقایسه کار شما با دیگران ایده‌های تبلیغاتی را نیز با ما به اشتراک می گذارید؟

خیر؛ زیرا برای آماده سازی یک پروپوزال حداقل چهار نفر در طول یک تا دو هفته با یکدیگر کار خواهند نمود؛ این پروپوزال به صورت اختصاصی برای برند و کسب و کار شما باتوجه به بودجه منحصربفرد شماست؛ بنابراین بدیهی است که باید دستمزد عزیزان برای آماده سازی آن از طرف شما پیش از آماده سازی آن پرداخت شود.


یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

دکتر آرین عظیمی

مشاوره رایگان