دستورکار خلاصه شده تبلیغات

فرم خام بریف یا دستور کار کوتاه تبلیغات

در تبلیغات، در جلسات به اصطلاح بریف با مشتریان برای پی بردن به اطلاعاتی چون مدل کسب و کار، هویت برند، برنامه و راهبرد بازاریابی و فروش معمولا زمان بسیار کم است به خصوص اینکه تجربه شخصی من گواه بر این است که اکثر مدیران نسبت به مساله، هدف و انتظاری که از تبلیغات دارند، واقف نیستند چه برسد به اینکه درباره هویت، لحن و پیامی برند خود با دیگران سخن بگویند. در اینجا با وضعیتی رو به رو هستیم که از یک طرف باید بتوانیم در زمان بسیار کوتاهی اطلاعات مرتبطی را از کارفرما دریافت کنیم و از طرف دیگر آن اطلاعات به اندازه‌ای جامع باشد که با کمک آن، سایر اعضای تیم تبلیغاتی از قبیل کارشناسان استراتژی، گروه خلاقیت، کپی رایترها، مدیران و کارگردان های هنری و گرافیست‌ها با آن بتوانند کار خود را شروع کنند. من در اینجا فراخور تجربه خویش به ۹ سوال اساسی برای بریف یا دستور کار خلاقیت رسیده‌ام که اگر نتوانستید بریف جامعی را از کارفرما دریافت کنید، با آن بتوانید اطلاعات اساسی را داشته و کار خود را برای خلق یک ایده خوب آغاز نمایید.

برای دریافت فرم خام بریف جامع تبلیغات کلیک کنید.

۹ سوال اساسی برای بریف تبلیغات

۱. مساله برندتان در حال حاضر چیست؟

۲. چه هدف (هایی) را از تبلیغات دنبال می‌کنید؟

۳. کدام رسانه (ها) و چه نوع محتوایی را نسبت به سایرین مناسبتر می‌دانید؟

۴. مخاطبتان هدفتان چه کسانی هستند و درباره شما چگونه فکر می‌کنند؟

۵. رقبای اصلی شما چه برندهایی هستند و جایگاه برندتان نسبت به آنها چگونه است؟

۶. پیام، لحن و سبک روایت برندتان برای مخاطبان چگونه است؟

۷. کانسپت برند و ویژگی منحصربفرد محصول/ خدمتتان چیست؟

۸. بازه زمانی و بودجهای مدنظر شما چگونه و چقدر است؟

۹. چه الزاماتی دیگری لازم است در راهبرد و برنامه تبلیغاتی مدنظر شما لحاظ شود؟

من این ۹ سوال را در قالب فرم خامی به صورت PDF آماده کرده ام که هم می توانید آن را برای مشتریانتان ارسال کنید یا اینکه آن را پرینت گرفته و اطلاعات موردنظر را خود تکمیل فرمایید.

دانلود
Rate this post
آرین، دانش‌آموخته رشته مدیریت در دانشگاه تهران است. او فراخور علاقه خود تمایل دارد تا دانسته‌های خود را به ساده‌ترین ادبیات ممکن در باب سه موضوع خط‌مشی، کسب‌وکار و تبلیغات به اشتراک بگذارد؛ البته گهگاهی هم از دل و دلمشغولی‌هایش می‌گوید. امیدوار است تا حرفهایش باعث رفاه آتی کودکان امروز ایران شود.
Posts created 203

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top