کتاب چگونه به ایده ها برسیم

معرفی کتاب چطور به ایده‌ها برسیم از جک فاستر

جک فاستر در کتاب «چطور به ایده‌ها برسیم» خیلی ساده و روشن به ما آموزش می‌دهد که چگونه می‌توانیم ذهنی خلاق داشته باشیم. کتاب وی شامل دو بخش اصلی است: در بخش نخست، درباره ده شرایطی صحبت می‌کند که باعث تحریک بیشتر ذهن ما برای تولید ایده می‌شوند. این ده شرایط عبارتند از: سرگرمی و تفریح کردن، مثل بچه‌ها بودن، خالق ایده‌ها شدن، تصورکردن موفقیت، شادی کردن در مواقع شکست، تزریق داده‌های جدید در ذهن، بالابردن شجاعت، انرژی گرفتن، از نو تفکر کردن درباره فکر، یادگرفتن چگونگی ترکیب کردن.
فاستر در بخش دوم کتاب خود فرایند پنج مرحله‌ای را شرح می‌دهد که ایده‌ها طی آن تولید می‌شوند. به طور مختصر در مرحله نخست این فرایند، باید مساله یا مشکل را تعریف نمود. سپس اطلاعات لازم درباره آن مساله را جمع آوری کرد. در مرحله سوم، جست وجو درباره ایده‌ها و راه حل‌ها آغاز می‌شود. سپس نوبت به مرحله فراموشی درباره مساله و ایده‌ها می‌رسد. در پایان فرایند، ایده اصلی که به ذهن خطور کرده را باید به آن اجرا نمود.
این کتاب برای تمامی علاقه‌مندان برای فعال کردن ذهنشان به تولید ایده به خصوص تبلیغاتچیان، گرافیستها، کپی رایترها، بازاریابان و مدیران و کارآفرینان پیشنهاد می‌شود.

کتاب چگونه به ایده ها برسیم
عنوانHow to get ideas
نویسنده (گان)Jack Foster
ناشرBerrett-Koehler Publishers
سال۲۰۰۷
شابک۹۷۸۱۵۷۶۷۵۴۳۰۶
امتیاز★★★★☆

شما چه کتابهایی را برای تقویت ایده‌پردازی پیشنهاد می‌کنید؟

Rate this post
آرین، دانش‌آموخته رشته مدیریت در دانشگاه تهران است. او فراخور علاقه خود تمایل دارد تا دانسته‌های خود را به ساده‌ترین ادبیات ممکن در باب سه موضوع خط‌مشی، کسب‌وکار و تبلیغات به اشتراک بگذارد؛ البته گهگاهی هم از دل و دلمشغولی‌هایش می‌گوید. امیدوار است تا حرفهایش باعث رفاه آتی کودکان امروز ایران شود.
Posts created 203

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top