کتاب شناخت رفتار مصرف کننده

معرفی کتاب «شناخت رفتار مصرف‌کننده» از مایکل سالومون

مگه میشه متخصص شناخت رفتار مصرف کننده بود و مایکل سالومون بزرگ را نشناخت. سالومون دوازدهمین ویرایش کتاب حجیم و دانشگاهی خود با عنوان «رفتار مصرف کننده: خریدن، داشتن و بودن» را در انتشارات پیرسون منتشر نمود.
این کتاب شامل چهار بخش اصلی است. در بخش نخست به بررسی و ضرورت شناخت مفهوم رفتار مصرف کننده می‌پردازد. در بخش بعدی، به بررسی مفاهیم درونی انسان بر رفتار وی شامل ادراک، یادگیری و حافظه، انگیزه، ذهن، جنس و بدن انسان، شخصیت، ارزش‌ها و سبک زندگی می‌پردازد. سالومون در فصل سوم به بررسی ارتباطات متقاعد‌کننده و نیز فرایند تصمیم گیری مصرف‌کننده و راه‌های اثرگذار بر آن می‌پردازد. در بخش آخر نیز با گریزی به مفاهیم جدیدتر و مرتبط با رفتار مصرف کنندگان شامل گروه‌ها و شبکه‌های اجتماعی، درآمد و طبقه اجتماعی، خرده فرهنگ‌ها و فرهنگ‌ها می‌زند.
کتاب سالومون کتابی دانشگاهی اما جذاب با تصاویری و مثالهایی به روز و بی‌نظیر است. کتابی که نظریه و عمل را با متنی شیوا درهم آمیخته و به خواننده قدرت تفکر در موضوعات مرتبط با رفتار مصرف کننده می‌دهد.

آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی
عنوانConsumer behavior: Buying, Having, and Being
نویسنده (گان)Michael R. Solomon
ناشرPearson
سال۲۰۱۸
شابک۹۷۸۱۲۹۲۱۵۳۱۰۰
امتیاز★★★★★

اگر این کتاب را مطالعه کرده‌اید، لطفا نظر خود را درباره آن با بنده در میان بگذارید.

Rate this post
آرین، دانش‌آموخته رشته مدیریت در دانشگاه تهران است. او فراخور علاقه خود تمایل دارد تا دانسته‌های خود را به ساده‌ترین ادبیات ممکن در باب سه موضوع خط‌مشی، کسب‌وکار و تبلیغات به اشتراک بگذارد؛ البته گهگاهی هم از دل و دلمشغولی‌هایش می‌گوید. امیدوار است تا حرفهایش باعث رفاه آتی کودکان امروز ایران شود.
Posts created 203

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top