مقایسه پلتفرم­ های تبلیغات آنلاین در ایران

مقایسه پلتفرم­ های تبلیغات آنلاین در ایران

تبلیغات آنلاین یک استراتژی بازاریابی در فضای دیجیتال به شمار می‌رود که به سرعت در حال توسعه است. امروزه همه­‌ی شرکت­ها می‌توانند از این تبلیغات به طور موثر بهره­‌مند شوند. چراکه استفاده از این تبلیغات آنلاین، فراگیر و مقرون به صرفه است و مدیریت آسانی دارد. تبلیغات آنلاین به روش‌های مختلفی در بسترهای گوناگون همچون رسانه­‌های اجتماعی، صفحات نتایج موتورهای جستجو، وب ‌سایت‌ها و سایر کانال‌ها انجام می‌شوند.

پلتفرم­ های تبلیغات آنلاین، به بازاریابی کسب و کار شما به صورت موثر و بهینه می‌پردازند و پیام شما را به مخاطبانتان ارسال می‌کنند. هر یک از این پلتفرم­ها، ویژگی­هایی دارند که کارایی آنها را متمایز می‌کند. این خصوصیات در هنگام مقایسه پلتفرم­های تبلیغات آنلاین در ایران به صورت شفاف­تری به چشم می‌خورد. شما می‌توانید با توجه به خدماتی که هر یک از آنها ارائه می‌دهند، پلتفرم مناسب برای بازاریابی و تبلیغات کسب و کار خود را انتخاب کنید و زمینه پیشرفت و جذب مخاطبان را فراهم آورید.

اهمیت تبلیغات آنلاین

در حال حاضر، نزدیک به نیمی از جهان از اینترنت استفاده می‌کنند. این پیشرفت شبکه جهانی وب، به طور کامل تاثیر و شیوه تبلیغات را تغییر داده است. امروزه تبلیغات آنلاین برای موفقیت یک تجارت یا حتی کسب و کار کوچک، بسیار اهمیت دارد. چرا که فرصت‌های متعددی برای آنها فراهم می‌کند تا فروش خود را به شیوه‌­ای کارآمد افزایش دهند.

تحقیقات نشان می‌دهد که مردم به طور فزاینده از اینترنت برای جستجوی اطلاعات به خصوص درباره‌­ی محصولات و قیمت آنها استفاده می‌کنند. این بدان معنی است که نمی‌توان از این فرصت طلایی برای تبلیغات چشم‌­پوشی کرد چرا که اکثر مشتریان شما در حال جستجوی آنلاین هستند.

مقایسه پلتفرم­ های تبلیغات آنلاین در ایران به شما کمک می‌کند تا بستر مناسبی برای انجام بازاریابی کسب و کار خود انتخاب کنید. چرا که این عمل با هدف شناسایی مخاطب و جذب آن انجام می‌پذیرد و علاوه بر سرعت پیشروی، هزینه کمتری را نیز در برمی‌گیرد.

تبلیغات آنلاین چگونه انجام می‌شوند؟

تبلیغات اینترنتی یا آنلاین روشی اثبات شده برای هدف قرار دادن و دستیابی به مخاطبان با پیام­های مختصر است. این تبلیغات در روش­های مختلفی انجام می‌شوند. وجود این گزینه­‌های بی‌شمار، تشخیص این که کدام یک از آنها برای کسب و کار موثرتر خواهد بود را دشوار می‌سازد. در واقع تبلیغات آنلاین باید به‌­گونه‌­ای انجام شوند که تنوع کافی را ارائه دهند تا کسب و کارها بتوانند در هر نوع اندازه‌­ای، بدون محدودیت بودجه، کمپین تبلیغاتی خود را مطابق با نیازهای مربوطه راه بیندازند.

این نمونه از تبلیغات بسیار روان‌تر و پویاتر از تبلیغات سنتی هستند. البته در روش چگونگی انجام این تبلیغات، بسیار مهم است که چه کسانی را مخاطب قرار می‌دهند و با توجه به مکان، سن، علایق و نیازهای مخاطبان ارائه می‌شوند. به صورت کلی اکثر کسب و کارها، با مقایسه پلتفرم­ های تبلیغات آنلاین در ایران، تبلیغات خود را به صورت پرداخت به ازای هر کلیک یا نرخ ثابت انجام می‌دهند و بخش بزرگی از فرایند بازاریابی خود را به پلتفرم مناسب می­سپارند.

انواع تبلیغات اینترنتی (آنلاین)

تبلیغات آنلاین اغلب یک ابزار حیاتی برای افزایش ترافیک وب سایت و دیده شدن نام تجاری است. کسب و کارها از بازاریابی اینترنتی برای ترغیب مشتریان به انجام یک اقدام خاص، همچون خرید استفاده می‌کنند. تبلیغات اینترنتی در انواع مختلفی ارائه می‌شوند که در اینجا به چند نمونه موثر آنها پرداخته شده است.

تبلیغات در رسانه­‌های اجتماعی

پس از توسعه جامعه بازاریابی رسانه‌­های اجتماعی، می‌توانید تبلیغات خود را به این پلتفرم­ها بسپارید. اکثر آنها ابزارهایی دارند که باعث دسترسی بهتر تبلیغ کنندگان می‌شوند و به آنها اجازه می‌دهد، به تبلیغ مستقیم محصولات خود بپردازند. شناسایی و مقایسه پلتفرم ­های تبلیغات آنلاین در ایران از طریق شبکه‌­های اجتماعی بسیار به جذب مشتری برای کسب و کارهای مختلف کمک خواهد کرد.

بازاریابی محتوا

از استراتژی­های موفق برای رساندن برند و پیام به مخاطب، بازاریابی محتوا است. سئو (SEO) با هدف افزایش ترافیک ارگانیک یا بدون پرداخت از طریق بهبود بهینه‌­سازی موتور جستجو انجام می‌پذیرد. البته پس از آن از طریق پلتفرم‌­های مختلف می‌توانید دسترسی، تعامل و تبلیغات بیشتری را با پرداخت هزینه انجام دهید.

بازاریابی ایمیلی

این نمونه بازاریابی از اشکال سنتی تبلیغات دیجیتالی است اما همچنان از موثرترین روش­های بازاریابی به شمار می‌رود. ایمیل‌­ها می‌توانند به یک کسب و کار اجازه دهند تا خبرنامه‌­ها، اطلاعات مربوط به خدمات یا محصولات جدید، پیشنهادها یا تبلیغات ویژه‌­ای را به مشتریان ارسال کنند و این کارها با هزینه کم انجام شود. مقرون به صرفه بودن این کانال تبلیغاتی، آن را به یکی از موثرترین روش­های بازاریابی آنلاین تبدیل کرده است.

تبلیغات از طریق موتورهای جستجو

با مقایسه پلتفرم­های تبلیغات آنلاین در ایران متوجه خواهید شد که می‌توانید با پرداخت هزینه اندک، بازدید وب سایت خود را افزایش دهید. معمولا اغلب پلتفرم­ ها از تکنیک کلیکی برای تبلیغات کسب و کارها استفاده می‌کنند و سبب ظاهر شدن آن در موتورهای جستجو می‌شوند.

نمایش تبلیغات

زمانی که تبلیغات خود را در دیگر وب سایت­ها قرار می‌دهید؛ کاربران می‌توانند با کلیک بر روی آن، به وب سایت شما هدایت شوند. یکی از موثرترین روش­‌های تبلیغات آنلاین، انتخاب دقیق وب سایت­هایی است که موقعیت برند شما را بهبود می­‌بخشند. در واقع این انتخاب، تضمین می‌کند که شما در وب سایت­هایی که می‌خواهید و مخاطبانتان در آن وجود دارند، ظاهر خواهید شد.

تبلیغات موبایل

معمولا تبلیغات موبایلی شامل همه­‌ی اشکال تبلیغات آنلاین می‌شود. این اشکال می‌توانند به صورت اعلان­ها، متن تصویری و تبلیغات بنری، تبلیغات کلیکی در جهت دانلود، تبلیغات کلیکی برای تماس و پیام دیده شوند.

منظور از پلتفرم های تبلیغات آنلاین چیست؟

در بیانی ساده پلتفرم (Platform) را می‌توان یک سکو برای بهتر دیده شدن کسب و کارها تعریف کرد. در واقع پلتفرم ­ها از طریق ایجاد تعامل به خلق ارزش می‌پردازند. به صورت کلی پلتفرم، مجموعه­ای از سخت‌­افزار، نرم‌­افزار و سیستم عامل است که با توجه به نیاز یک کسب و کار فعالیت می‌کند. در مقایسه پلتفرم­ های تبلیغات آنلاین در ایران می‌توانید با توجه به نیاز کسب و کار خود، بهترین بستر را برای دیده شدن و تبلیغات موثر انتخاب کنید.

انواع پلتفرم ­های تبلیغات آنلاین

امروزه با توجه به اهمیت تبلیغات آنلاین برای پیشرفت کسب و کار، نمی‌توان از تاثیر پلتفرم­ های تبلیغات آنلاین غافل شد. انتخاب درست پلتفرم آنلاین برای بازاریابی می‌تواند خروجی موفقی برای فعالیت­های دیجیتال مارکتینگ شرکت­ها به ارمغان بیاورد. برای آن که بتوانید پلتفرم مناسب با نیاز کسب و کار خود را انتخاب کنید؛ باید علاوه بر توجه به اهداف سازمان خود، آگاهی نسبی از انواع پلتفرم­های تبلیغات آنلاین داشته باشید.

 تحلیلگرهای وب سایت (مانند گوگل)، تحلیلگرهای اپلیکیشن (سرویس­های موبایل)، تحلیلگرهای جانبی، پلتفرم­های تبلیغات کلیکی، همسان، درون اپلیکیشنی و داشبوردهای تحلیل بازاریابی از پلتفرم­ های شناخته شده تبلیغات اینترنتی هستند. شما می‌توانید با مقایسه پلتفرم ­های تبلیغات آنلاین در ایران، آنها را شناسایی کرده و برای بازاریابی کسب و کار خود انتخاب کنید.

۷ پلتفرم شناخته شده تبلیغاتی آنلاین در ایران

برای تبلیغات آنلاین در داخل کشور، پلتفرم ­های قدرتمندی وجود دارند که ویژگی­‌های بسیاری را در این زمینه عرضه می‌کنند. در ادامه به معرفی ۷ پلتفرم موفق در ایران پرداخته شده است.

۱. یکتانت

یکتانت به عنوان بزرگ‌ترین پلتفرم تبلیغات آنلاین در ایران شناخته می‌شود. این پلتفرم، مجموعه‌­ای از انواع ابزار تبلیغات است که به بهتر دیده شدن کسب و کارها کمک می‌کند. اگر شما هم به فکر توسعه کسب و کارتان در فضای آنلاین هستید؛ قطعا به تبلیغات دیجیتالی نیاز دارد. یکتانت با فراهم کردن سرویس­های مختلف، نیازهای مرتبط با کمپین­های دیجیتال مارکتینگ را پوشش می‌دهد. ازاین­رو به صاحبان کسب و کارها کمک می‌کند که اهداف بازاریابی و فروش خود را دنبال کنند و در نهایت به درآمد خود بیفزایند.

این پلتفرم تبلیغات آنلاین را در وب‌سایت، گوگل و اپلیکیشن در انواع روش­های جدید تبلیغاتی اعم از تبلیغات همسان گرفته تا تبلیغات نصب اپلیکیشن ارائه می‌دهد. البته تشخیص روش درست بازاریابی به عهده مشاوران این گروه تبلیغاتی است که موفقیت در دنیای دیجیتال را تضمین می‌کنند. 

۲. صبا ویژن

در مقایسه پلتفرم ­های تبلیغات آنلاین در ایران، صبا ویژن از قدیمی­‌ترین آنها به شمار می‌رود. این پلتفرم فعالیت خود را با تبلیغات بنری در وب سایت‌های پرترافیک شروع کرد. البته امروزه صبا ویژن انواع خدمات تبلیغات آنلاین را برای بازاریابی کسب و کارها فراهم آورده است. تبلیغات بنری، تبلیغات کلیکی، تبلیغات همسان، تبلیغات ویدئویی، تبلیغات در شبکه‌­های اجتماعی، تبلیغات موبایل و راه‌­اندازی کمپین­های تبلیغاتی از جمله خدمات صبا ویژن هستند که تا امروز نتایج موفقیت‌­آمیزی به دست آورده‌­اند.

۳. تپسل

تپسل یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم ­های تبلیغات آنلاین در داخل کشور است. این پلتفرم با در اختیار داشتن یک شبکه تبلیغاتی گسترده، انواع تبلیغات آنلاین را برای زمینه­‌های مختلف کسب و کار ارائه می‌دهد. تپسل قادر است با ابزارهای تبلیغاتی خود، نیازهای یک تبلیغات جامع بزرگ‌ترین برندها را فراهم کند. محبوب‌ترین نوع تبلیغات دیجیتال این پلتفرم، تبلیغات نصب اپلیکیشن شناخته می‌شود که تاکنون دستاوردهای زیادی داشته است.

 تپسل تبلیغات درون برنامه‌­ای را به صورت هوشمند به کاربران ارائه می‌دهد که زمینه کسب درآمدی پایدار و بدون آسیب را برای آنها فراهم می‌کند. همچنین تبلیغات بنری و ویدئویی از پرکاربردترین روش­های تبلیغاتی این پلتفرم در مقایسه پلتفرم­‌های تبلیغات آنلاین در ایران با یکدیگر، به شمار می‌روند.

۴. مدیااد

مدیااد از پلتفرم ­های فعال تبلیغات آنلاین در وب سایت­های پربازدید شناخته می‌شود. این پلتفرم با استفاده از الگوریتم‌­های ماشین لرنینگ و هوش مصنوعی در تلاش است تا عملکرد سرویس­های تبلیغاتی خود را بهبود بخشد.

تبلیغات همسان، تبلیغات ری‌تارگتینگ، تبلیغات بنری و تبلیغات نصبی عملکردی از جمله خدمات تبلیغاتی مدیااد به شمار می‌روند که به صاحبان وبسایت‌ها کمک می‌کنند تا از طریق به نمایش درآوردن تبلیغات در سایت خود، درآمد پایداری داشته باشند. از سوی دیگر صاحبان کسب و کارها می‌توانند محصولات، خدمات و برند خود را در وب سایت­های معتبر فارسی تبلیغ کنند و از موثرترین روش­ها برای جذب ترافیک باکیفیت بهره­‌مند شوند.

۵. کاپریلا

کاپریلا در مقایسه پلتفرم­ های تبلیغات آنلاین در ایران با یکدیگر، به عنوان محبوب‌ترین پلتفرم برای تبلیغات کلیکی دیده می‌شود. شما می‌توانید محتوای تبلیغات کسب و کار خود را در وب­سایت­های پرترافیک به صورت تبلیغات کلیکی با پلتفرم کاپریلا و با کمک هوش مصنوعی نمایش دهید.

سیستم آمارگیری کاپریلا حساسیت و دقت بالایی دارد و گوگل آنالیتیکس است. این ویژگی قابلیت تشخیص دقیق در کلیک­‌های صحیح و غیرتکراری را افزایش می‌دهد. به همین علت، معمولا کلیک‌­هایی که در بستر این پلتفرم انجام می‌گیرند، از کیفیت بالایی بهره­‌مند هستند.

۶. اد نگاه

یکی از پلتفرم ­های فعال تبلیغات آنلاین در ایران، پلتفرم ادنگاه است که بر انجام تبلیغات در شبکه‌­ی اجتماعی اینستاگرام تمرکز دارد. اگر در کسب و کار سنتی مشغول هستید؛ ادنگاه به شما کمک می‌کند تا وب سایت خود را به درستی ایجاد، برنامه­ نویسی، طراحی و مدیریت کنید و همچنین تبلیغات و بازاریابی خود را به خوبی انجام دهید.

این پلتفرم که شبکه توزیع محتوای گسترده‌­ای دارد؛ با پشتوانه صدها وب سایت و اپلیکیشن موبایل، می‌تواند کسب و کار شما را بیش از ۱۰ میلیون مخاطب معرفی کند. البته هنگام مقایسه پلتفرم­ های تبلیغات آنلاین در ایران، این پلتفرم نیز برای تبلیغات خود، استراتژی­های قدرتمندی دارد و با ابزارهای آنالیزی مناسب، هدفمند پیش می‌رود.

تبلیغات در اینستاگرام، سئو سایت، تولید محتوا و تبلیغات موبایلی جهت نصب اپلیکیشن از تخصصی‌­ترین ابزارهای تبلیغاتی این مجموعه به شمار می‌آیند.

۷. ادیوری

با کمک پلتفرم تبلیغات آنلاین ادیوری، می‌توانید در انواع اپلیکیشن‌­ها به خوبی دیده شوید. این پلتفرم قادر است، انواع تبلیغات همسان، بنری، ویدئویی و میان صفحه را در اپلیکیشن­ها اجرا کند.

همچنین ادیوری برای توسعه‌­دهندگان اپلیکیشن­‌ها امکان کسب درآمد را با حداکثر تبلیغات درون برنامه‌­ای فراهم آورده است. در واقع با کمک ادیوری و وجود هزاران کمپین تبلیغاتی، نمایش‌­های هوشمند، الگوریتم‌­های بهینه‌­سازی و استراتژی‌­های هدفمند تبلیغاتی، می‌توانید بیشترین درآمد را از طریق اپلیکیشن خود نصب کنید.

تاثیر پلتفرم­ های تبلیغات آنلاین در کسب و کار

در دنیای دیجیتال امروز و با وجود رقبای قدرتمند، تبلیغات آنلاین یکی از مهم‌­ترین راه‌­هایی است که برای پیشرفت کسب و کارها انجام می‌گیرد. اگر شما هم به تازگی یک کسب و کار آنلاین را راه‌­اندازی کرده‌­اید؛ می‌توانید به کمک پلتفرم ­های تبلیغات آنلاین، بهتر دیده شوید، مخاطبان بیشتری جذب کنید و پیرو آن به درآمد بیشتری برسید. البته در زمان مقایسه پلتفرم ­های تبلیغات آنلاین در ایران دیده می‌شود که اغلب آنها در ایجاد یک بازاریابی مناسب برای کسب و کارهای سنتی نیز فعالیت می‌کنند.

معمولا پلتفرم­ های تبلیغات با استفاده از ابزارهای تبلیغاتی گوناگون همچون تبلیغات همسان، تبلیغات کلیکی، تبلیغات بنری، تبلیغات ویدئویی، تبلیغات درون اپلیکیشنی و تبلیغات نصب اپلیکیشن به بهتر دیده شدن کسب و کارها کمک می‌کنند. البته انتخاب روش موثر تبلیغات با توجه به نیاز کسب و کار مشخص می‌شود که می‌تواند زمینه رشد و پیشرفت آن را فراهم کند.

Rate this post
آرین، دانش‌آموخته رشته مدیریت در دانشگاه تهران است. او فراخور علاقه خود تمایل دارد تا دانسته‌های خود را به ساده‌ترین ادبیات ممکن در باب سه موضوع خط‌مشی، کسب‌وکار و تبلیغات به اشتراک بگذارد؛ البته گهگاهی هم از دل و دلمشغولی‌هایش می‌گوید. امیدوار است تا حرفهایش باعث رفاه آتی کودکان امروز ایران شود.
Posts created 199

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top