متقاعدسازی به روش کارتونی

یادگیری تکنیک‌های متقاعد کردن دیگران به روش کارتونی

اقناع، ترغیب یا متقاعدکردن دیگران برای انجام هر کار یا خواسته‌ای، یکی از مهارتهای انسانی است که با توسعه آن می‌توان بر ذهن‌ها و قلب‌ها چیره شد. این مهارت در ذات نهاد انسان است و درهمه حال می‌توان آن را مشاهده کرد. در فروشگاه البسه برای فروختن کفش، در مصاحبه شغلی برای موفقیت در استخدام، در مجلس برای ترغیب نمایندگان به ساخت پل!

متقاعدسازی، دانش و هنر خلق پیامهایی با هدف ایجاد، تقویت یا تغییر پاسخ‌های دیگران است. سرمایه‌گذاری برای یادگیری مهارت متقاعدسازی، نیازمند ساعت‌ها، مطالعه و کسب تجربه است. این نوشتار که تنها در دو شماره روزنامه آسیا در سال ۱۳۹۴ منتشر شده بود، حاصل تلاش‌ها و خلاقیتهای آقای وین لی، فروشنده هواپیماهای جت شخصی است که به طرز شگفت انگیزی بهترین تکنیک‌های اقناع و نفوذ در دیگران را برایتان فراهم می‌کند. آقای وین لی تکنیکهای متقاعدسازی را در زبانی دوستانه و روان و نیز با استفاده از کارتون‌های جالب و نوآورانه ارائه کرده است.

گفتنی است در زمانی که در موسسه کآشف مشغول به کار بودم توانستم تا نظر ایشان را جلب کرده و ۴۰ تکنیک را به فارسی ترجمه نمایم. اما بعدها ایشان نظرشان را تغییر دادند و همکاری ما برای چاپ کتاب منتفی شد که البته بعدها ایشان نیز کتابشان را با عنوان Billion Dollar Influence: A Persuasion Skills منتشر نمودند.

آرین عظیمی - مشاوره کسب و کار و کارآفرینی
البته همانطور که مستحضرید برخی اشتباهات نگارشی و نیزجابجایی در نسخه چاپ شده در روزنامه تصاویر وجود دارد!

شما چه کتابی را برای آموزش تکنیک‌های متقاعدسازی به من معرفی می‌کنید؟

Rate this post
آرین، دانش‌آموخته رشته مدیریت در دانشگاه تهران است. او فراخور علاقه خود تمایل دارد تا دانسته‌های خود را به ساده‌ترین ادبیات ممکن در باب سه موضوع خط‌مشی، کسب‌وکار و تبلیغات به اشتراک بگذارد؛ البته گهگاهی هم از دل و دلمشغولی‌هایش می‌گوید. امیدوار است تا حرفهایش باعث رفاه آتی کودکان امروز ایران شود.
Posts created 203

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top