تبلیغات نوروزی

قحط الرجال در آگهی‌های نوروزی

مگر جوهره برند در تمایز نیست؟ مگر قرار نیست پیامی متفاوت نسبت به رقبای خود منتقل کنند؟ مگر قرار نیست مخاطبان حداقل بعد از تماشای آگهی تلویزیونی نام برند را به خاطر بسپارند؟

در این روزها که به خاطر جلوگیری از شیوع کرونا، مردم در منزل بوده و بیشتر به تماشای تلویزیون می‌نشینند و البته سازمان صدا وسیما هم تلاش کرده تا از تعداد زیاد آگهی‌های تلویزیونی فروگذاری نکند؛ به نظر می‌رسد که امسال مدیران برند، تبلیغات و یا بازاریابی برندهایی که آگهی‌های خود را در نوروز ۹۹ پخش نمودند، به غیر از نگرانی بابت اثربخشی آگهی موردنظرشان، باید خود را برای رقابت با صنایع دیگر آماده کنند! زیرا فقط از یک بازیگر برای تبلیغ پنیر خامه‌ای صباح، آبمیوه تکدانه، آبمیوه فروتلند میهن و چای ویکتوریا استفاده شده و در آگهی‌های دیگر نیز در این ایام شاهد هستیم که بازیگر دیگری، هت تریک کرده و در تبلیغ اپلیکیشن روبیکا، روغن غنچه، و دوغ میهن نقش آفرینی می‌کند. ممکن است مخاطبان مثل من همه چیز را برعکس درک کنند و این دقیقا چیزی نیست جز هدر رفتن فرصت و منابع تبلیغات. البته به غیر از مدیران مذکور، آژانس‌های تبلیغاتی نیز باید نسبت به این قضیه مسئولیت پذیر باشند.

Rate this post
آرین، دانش‌آموخته رشته مدیریت در دانشگاه تهران است. او فراخور علاقه خود تمایل دارد تا دانسته‌های خود را به ساده‌ترین ادبیات ممکن در باب سه موضوع خط‌مشی، کسب‌وکار و تبلیغات به اشتراک بگذارد؛ البته گهگاهی هم از دل و دلمشغولی‌هایش می‌گوید. امیدوار است تا حرفهایش باعث رفاه آتی کودکان امروز ایران شود.
Posts created 203

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top