مشاوره برندسازی در همدان

مشاوره برندسازی در همدان

در سال‌های اخیر، کسب و کارهای مختلفی وجود داشتند که در ابتدا بسیار طوفانی و موفقیت‌آمیز شروع کردند؛ اما در ادامه به تدریج کمرنگ و سپس شکست خوردند. به نظر شما چه عاملی باعث تمایز کسب و کارها در موفقیت و شکست می‌شود؟

اگر یک برند از ابتدا با استراتژی درست و برندسازی اصولی پایه‌گذاری نشود، به تدریج محبوبیت و اعتماد خود را در بین افراد از دست می‌دهد و به شکست می‌رسد. برندسازی موفق، عاملی تاثیرگذار در موفقیت کسب و کارها و دیده شدن برندها است. برای داشتن یک برند موفق باید مسیر برندسازی را اصولی و درست پیش روید.

امروزه مشاوران برندسازی مجربی وجود داشته که تخصصشان ایجاد یک برند موفق یا تبدیل یک برند شکست خورده به یک برند موفق است. مشاوران برندسازی کاربلد در اکثر شهرهای ایران فعالیت دارند مانند مشاوره برندسازی در همدان یا مشاوره برندسازی در یزد. شما می‌توانید با کمک آن‌ها به خوبی از ظرفیت‌های اقتصادی یک شهر بهره برده و با توجه به این ظرفیت‌ها، برند خود را تاسیس کنید.

همدان، پایتخت تاریخ و تمدن ایران

همدان یکی از کلان‌شهرها و قدیمی‌ترین شهر ایران به شمار می‌آید. این شهر مرکز استان همدان بوده و به واسطه قدمت تاریخی خود، شهرت بین‌المللی دارد. اقتصاد شهر همدان بر پایه‌های مختلفی همچون صنعت، صنایع دستی و گردشگری قرار دارد و ظرفیت‌های این شهر برای فعالیت‌های تجاری بسیار گسترده است. به واسطه این ظرفیت‌های بالا، مشاوره برندسازی در همدان با موفقیت خوبی همراه بوده و اکثر برندهای این شهر توانسته‌اند با یک برندینگ اصولی به موفقیت برسند.

پتانسیل های شهر همدان در برندسازی

در زمینه صنعت، شهر همدان علاوه بر داشتن ۱۷ شهرک صنعتی و چندین واحد صنعتی مجزا، به دلیل نزدیکی به شهرهای قزوین و اراک، فرصت‌های زیادی برای توسعه کسب و کار دارد. صنایع دستی این شهر نیز شامل فرش و محصولات چرمی می‌شود که طرفداران خاص خود را دارند؛ اما بیشترین شهرت شهر همدان، به قدمت تاریخی آن برمی‌گردد. این شهر قدیمی‌ترین شهر ایران بوده که از زمان مادها، پایتخت سلسله‌های پادشاهی مختلفی بوده است. از جمله آثار تاریخی این شهر که گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کنند می‌توان به تپه هگمتانه، شیر سنگی، کتیبه‌های تاریخی و موارد بسیار دیگری اشاره کرد.

همه ظرفیت‌های اشاره شده در همدان، فرصت توسعه کسب و کار را به شما می‌دهند؛ اما موفقیت این کسب و کار فقط به گسترده بودن ظرفیت‌های اقتصادی وابسته نیست. مشاوره برندسازی در همدان می‌تواند به شما در انتخاب بهترین گزینه برای کسب و کار و تاسیس برند کمک کرده و با استراتژی‌های اصولی، برند شما را گام به گام به سمت موفقیت هدایت کند. به طور مثال، در شهر همدان واحدهای علمی مختلفی وجود دارد که باعث شده این شهر به یکی از قطب‌های علمی کشور بدل شود؛ این امر به مشاورن برندسازی این ایده را می‌دهد که برند نوشت‌افزار در این شهر موفقیت بالایی دارد، پس این ایده را به صورت تخصصی بررسی کرده و به افراد متقاضی کمک می‌کنند تا در آن موفق شوند.

برندسازی چیست؟

احتمالا پس از صحبت راجع به تاسیس برند و مشاوره برندسازی در همدان، این سوال برایتان پیش آمده است که برندسازی چیست؟

برند در واقع برداشت ذهنی افراد از محصولات یا خدمات یک شرکت است و این برداشت فقط مختص نام و لوگو برند نیست، بلکه هرگونه تعامل شخص با محصولات یا خدمات جزو این برداشت محسوب می‌شود.

با توجه به مفهوم برند، می‌توان برندسازی یا برندینگ را تقویت برداشت ذهنی مثبت راجع به محصولات و خدمات یک برند دانست که با ایجاد یک شکل متمایز و مثبت از برند در ذهن افراد، به محصولات و خدمات و حتی خود برند معنا می‌بخشد.

انواع برندینگ

برندینگ انواع مختلفی نیز دارد که شامل برندینگ خدماتی، برندینگ جمع سپاری، برندینگ گردشگری، برندینگ فروشگاهی، برندینگ رستورانی، برندینگ نگرشی، برندینگ شخصی، برندینگ منفرد، برندینگ پزشکی، برندینگ اسمی، برندینگ سازمانی و برندینگ دیجیتال می‌شود. انتخاب مناسب‌ترین نوع برندینگ برای کسب و کار یک امر تخصصی است که توسط مشاوران برندسازی با توجه به نوع فعالیت برند و نیازهای آن، انتخاب می‌شود.

مشاوران برندسازی علاوه بر این موارد، ظرفیت‌های شهر را نیز در انتخاب نوع برندینگ و برنامه ریزی فرآیند آن دخیل می‌کنند؛ به طور مثال، مشاوره برندسازی در همدان با مشاوره برندسازی در اصفهان متفاوت است و نمی‌توان با یک برنامه برای هر دو شهر یک برند موفق تاسیس نمود.

مشاوره برندسازی چیست؟

مشاوران برندسازی، افرادی هستند که در تاسیس یک برند موفق یا احیا یک برند شکست خورده تخصص دارند. این افراد با بررسی تمام فعالیت‌ها، ظرفیت‌ها و محیط کسب و کار، استراتژی یک برندینگ موفق را می‌چینند. این استراتژی از هفت عنصر اساسی هدف، انسجام، انعطاف پذیری، مشارکت، وفاداری، آگاهی رقابتی و ارتباط عاطفی شکل می‌گیرد که جزئیات هر کدام به طور دقیق توسط مشاوران مشخص می‌شود.

فرآیند کاری مشاوره برندینگ

مشاوره برندسازی در همدان، اصفهان، یزد و هر جای دیگری، فرآیند کاری یکسانی دارند و تفاوت کار آن‌ها در پیش بردن این فرآیند و رسیدن به نتیجه است. مراحل این فرآیند مشخص، شامل موارد زیر می‌شوند:

تعیین هدف برندینگ

مشاور باید مشخص کند که هدف برندینگ، یک محصول است یا یک سازمان و حتی باید تعیین کند که برندینگ برای یک برند مجزا انجام می‌شود یا یکی از برندهای یک سازمان.

تحقیقات بازار

در این مرحله، مشاور باید راجع به محصولات و خدمات برند و همچنین بازار رقابتی آن تحقیق کند.

تعیین جایگاه برند

مشاور با بررسی همه ابعاد برند، آن چیزی را که برند شما را متمایز می‌کند مشخص می‌نماید. این تمایز به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آن‌ها فرهنگ شهری است که برند در آن تاسیس می‌شود. به طور مثال مشاوره برندسازی در همدان شاید به وجه تمایزی در یک برند پی ببرد که با فرهنگ این شهر همخوانی داشته و مردم بتوانند با آن به آسانی ارتباط بگیرند.

هویت بخشیدن به برند

مشاور برندینگ در این مرحله با مشخص نمودن لوگو یا نماد، فونت، طرح سایت، رنگ‌های مورد استفاده، طراحی محیط‌های داخلی و خارجی، بسته‎ بندی محصولات، هدیه تبلیغاتی، کارت ویزیت و حتی پوشش کارکنان، به برند شکلی می‌دهد که به صورت مثبت در ذهن افراد جای بگیرد.

معرفی برند

این مرحله جزئی از بازاریابی است که با استفاده از بسترهایی همچون فضای مجازی و تبلیعات حضوری، برند را به افراد معرفی می کند.

نظارت بر برند

کار مشاور برندینگ با تاسیس و معرفی برند تمام نمی‌شود؛ بلکه مشاور مرتبا تمام فعالیت‌ها و بازخوردها را بررسی کرده و اگر نیاز به اصلاح ببیند، فورا اقدام می‌کند.

مشاوره برندسازی در همدان، یک فرصت طلایی برای توسعه کسب و کار

همدان، یکی از کلان‌شهرهای ایران بوده که به دلیل ظرفیت‌های اقتصادی بالایی همچون واحدهای صنعتی، صنایع دستی محبوب و آثار تاریخی پرطرف‌دار، بستری مناسب برای توسعه کسب و کار به شمار می‌آید. مشاوره برندسازی در همدان به شما این امکان را می‌دهد که با توجه به ظرفیت‌ها، برند خود را تاسیس کرده و توسعه دهید. این مشاوران با بررسی تمام ظرفیت‌ها و جوانب، استراتژی‌های اصولی و برنامه هدفمندی به شما ارائه می‌دهند و با شکل دادن به برند شما، آن را در ذهن افراد حک می‌کنند.

Rate this post
آرین، دانش‌آموخته رشته مدیریت در دانشگاه تهران است. او فراخور علاقه خود تمایل دارد تا دانسته‌های خود را به ساده‌ترین ادبیات ممکن در باب سه موضوع خط‌مشی، کسب‌وکار و تبلیغات به اشتراک بگذارد؛ البته گهگاهی هم از دل و دلمشغولی‌هایش می‌گوید. امیدوار است تا حرفهایش باعث رفاه آتی کودکان امروز ایران شود.
Posts created 203

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top